Секретаріат Енергоспівтовариства та ЄБРР заявили про порушення законів під час запровадження акцизу на е/е з ВДЕ
Экономикаua.interfax.com.ua26 июня 2021

Секретаріат Енергоспівтовариства та ЄБРР заявили про порушення законів під час запровадження акцизу на е/е з ВДЕ

Запровадження акцизу на електроенергію з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) є порушенням законодавства з підтримки ВДЕ-генерації і може призвести до додаткових звернень інвесторів до міжнародного арбітражу, заявили в Секретаріаті Енергоспівтовариства, Європейському банку реконструкції і розвитку, а також низці інших міжнародних фінансових інституцій.

Наявний в агентства "Інтерфакс-Україна" лист відповідного змісту від 22 червня, підписаний, зокрема, заступником директора секретаріату Енергоспівтовариства Дірком Бушле, керуючим директором у країнах Східної Європи і Кавказу ЄБРР Маттео Патроні, віце-президентом Чорноморського банку торгівлі і розвитку Хасаном Демірганом, надіслано спікеру Верховної Ради Дмитру Разумкову з копією прем'єр-міністру України Денису Шмигалю та міністрам енергетики і фінансів Герману Галущенку та Сергію Марченку.

Пропоноване запровадження з 1 липня 2021 року акцизу на електроенергію з ВДЕ незалежно від його рівня буде порушенням так званого стабілізаційного положення, що закріплене чинним з 1 серпня 2020 року законом України №810-IX та гарантує незмінність законодавства для виробників е/е за "зеленим" тарифом на весь період його дії, йдеться в листі.

Водночас його автори зазначають, що впровадження акцизу призведе до подальшої дестабілізації сектору, борги перед яким на 30 квітня становлять 17,8 млрд грн, і негативно вплине на інвестиційну привабливість України.

Вони наголошують, що зниження "зелених" тарифів згідно із законом №810 уже призвело до подання щонайменше одного "показового" позову проти України до міжнародного арбітражу, а подальше внесення якихось односторонніх змін до законодавства з метою ввести або збільшити податки з великою ймовірністю спричинить висунення проти України додаткових вимог щодо грошової компенсації.

Підписанти листа також звернули увагу на меморандум, укладений рік тому між урядом та низкою профільних асоціацій, згідно з яким держоргани взяли на себе зобов'язання вживати всіх необхідних заходів для недопущення ухвалення законів і нормативно-правових актів, що погіршують умови діяльності ВДЕ-генерації, зокрема шляхом введення додаткових податків, штрафів, зменшення "зеленого" тарифу.

Водночас вони акцентують на важливості ВДЕ в переході України до низьковуглецевої економіки, гарантування енергетичної та економічної безпеки, інтеграції в ENTSO-E.

Згідно з листом, Секретаріат і МФО запропонували уряду України об'єднати зусилля з ними і ключовими стейкхолдерами для розробки дорожньої карти заміни традиційних генерувальних потужностей з урахуванням впливу інтеграції, а також потреб в інвестиціях у системи накопичення енергії, гнучкі резервні потужності та мережі.

"Враховуючи усе вищесказане... ми закликаємо зважити всі за і проти під час розгляду зазначеної законодавчої ініціативи у Верховній Раді України", - резюмували автори листа.

Як повідомлялося, парламентський комітет з питань фінансів, податкової та митної політики 24 червня рекомендував Верховній Раді прийняти за основу урядовий "ресурсний" законопроект №5600 із поправками до Податкового кодексу, який пропонує, зокрема, запровадження для е/е з ВДЕ акцизу (3,2%).

Раніше законопроект розкритикували Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) та Американська торговельна палата в Україні (AmCham), назвавши неприйнятною більшість пропонованих законодавчих змін, зокрема зміни щодо адміністрування податку на прибуток підприємств у частини списання збитків, збільшення податкового навантаження шляхом перегляду податкових ставок і низку інших норм законопроекту. Представники асоціацій наголошували, що зміни податкових ставок без дотримання перехідного періоду порушують принципи стабільності податкового законодавства.

Зокрема, в ЄБА і профільних ВДЕ-асоціаціях, які також категорично виступили проти акцизу, підрахували, що його запровадження призведе до додаткових витрат її виробників в 1,63 млрд грн на рік.

У березні компанія Modus Energy International, що входить до складу литовської багатопрофільної компанії Modus Grupe, ініціювала проти України арбітраж за ретроспективне зниження "зелених" тарифів на суму близько EUR11,5 млн.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Елена
Нет
Газированный хасид
Тут есть два варианта. Либо, как все, пускают свою страну под откос. Либо начинают строительство храма.
Е
А Украина не мнит из себя сверхдержаву,не претендует а сильно большое влияние в мире,вот так
Елена
Да что такое говоришь,то у нищебродов нет,а у нормальных украинцев всё есть,а ты что нищеброд?говоря терминологией Роджера,не не ешь такое?у Роджера попроси, только он х..й даст,не такой он человек,давать что-то кому-то.
гость
отличный разбор, обеими руками За такой подход к исторической литературе - больше жизни, больше сродства с историческими персонажами, круче условностей только политические хотелки из тех времён.
е
Сколько самолетов произвела Украина за 30 лет ненадежности? Что и 20 не смогла? даже 1,5 года на ОДИН самолет для Украины нереально....
е
ты точно тупая дура... у людей денег нет за жилье платить, а она о деликатесах рассказывает, сколько каких видов чего продают....