Що робити з боргами за комунальні послуги - думка економіста
Экономикаnews.finance.ua03 мая 2020

Що робити з боргами за комунальні послуги - думка економіста

В Україні тарифи не відповідають платоспроможному попиту населення.

Це основна причина комунальних боргів, розповів Gazeta.ua Олексій Кущ, експерт із питань економіки Інституту Growford.

“Досі не створили систему справедливих тарифів. Це суто економічна категорія, де ціна формується за рахунок реальної собівартості послуги та середнього рівня рентабельності на суміжних ринках”, – пояснює економіст.

За його словами, субсидії також не можуть компенсувати дефіцит коштів у людей.

“Єдиний вихід скоротити заборгованість до системно безпечного рівня – привести базові тарифи і ціни на послуги державних і природних монополій до рівня справедливих. Заборонити підвищувати тарифи протягом трьох років. Та дозволити населенню реструктуризувати борги без нарахування штрафних санкцій”, – пропонує Кущ.

Додає, що населення постійно потрапляє в боргову яму, бо темпи зростання тарифів вищі, ніж зростання доходів людей.

“Опалювальний сезон 2019-2020 років був нестандартним. Це аномально тепла зима та низькі ціни на газ на європейських хабах. Якщо взяти минулі роки, то платоспроможність українців по сплаті комунальних послуг зростала на 15%. Однак рівень тарифів підвищувався на 25%. Повинно бути навпаки”, – наголошує економіст.

Якщо тарифи заморозити на 3 роки, то населення зможе не тільки покривати поточні рахунки, а й погасити борги.

“Пропозиція списати борги демотивує людей, які справно оплачують рахунки. Погасити заборгованість за електроенергію за рахунок держбюджету також дивна ідея. Це фактично подарунок на декілька мільярдів гривень одному олігарху”, – резюмував Кущ.

4 комментария

Написать комментарий
 • Умник
  03 мая 2020
  Прежде всего надо упорядочить систему электронных петиций.
  Ответить
  • о петициях
   03 мая 2020
   Умник
   Скоротити кількість підписів для підтримки петиції на половину Сократить количество подписей для поддержки петиции на половину Reduce the number of signatures to support the petition by half: https://petition.president.gov.ua/petition/85758
   Ответить
  • о петициях
   03 мая 2020
   Умник
   Создать нормативно-правовые нормы, при которых петиция в количестве 100 тысяч голосов будет иметь силу равную закону, принятому в Верховной Раде: https://petition.president.gov.ua/petition/92828
   Ответить
 • Дело говорю
  03 мая 2020
  Затем надо посадить всю олигархню. На пожизненное с конфискацией. https://petition.president.gov.ua/petition/92770
  Ответить
💬 Последние комментарии
Гость
"Мы все умрем ...Надежды нет . но... смерть потом прольет публично . На нашу жизнь обратный свет. И большинство умрет (в грехах) вторично" .
ИНВАЛИД
Луганский СВ угрожает УБИЙСТВОМ И ПЫТКАМИ всем ИНВАЛИДАМ,ПЕНСИОНЕРАМ,СТАРИКАМ
Гость
Кравчук, Кравчук, что же позоришь самого себя пред всми и на весь белый свет... смотри как люди тобой недовольны... читай комментарии в НК.
Гость
И только так. А "инициатива женщины в семье – в улучшении отношений в семье".
СКОРО ЗАПАНУЕТЕ
У вАС ХОТЬ ЧТО НИБУДЬ УЛУЧШАЕТСЯ, уКРАИНЦЫ? ЧТО ТО НЕ СЛЫШНО НИГДЕ вАШЕГО ЛАЯ ,,САЛА УРАНИЛИ,,! И ,,ЩЕНЭВМЭРЛУ,, НЕ ВОЕТЕ! НИЧЕГО! СКОРО ЗАПАНУЕТЕ! ,,СЛАВУ ЯНУКОВИЧУ,, ЕЩЁ ПО НОЧАМ НЕ ШЕПЧЕТЕ?
е
ой, одна ты все понимаешь и все знаешь.. в каждой бочке затычка блин.. все идут не в ногу, одна ты в ногу...
гость
И сколько он взял за подобное идиотское заявление? Или оно входит в счёт прежней платы за продажу Украины и развал страны? Он и разворовывать неньку первый начал, показал, что теперь это разрешается.