Экономикаdilo.net.uaJul 11

Що варто знати про податок на нерухомість

nk_hauz/-megjvzxqtajvu8jt6hk.jpg

Головне управління ДПС у Львівській області, щодо сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – податок), повідомляє наступне.

1. Кому нараховують цей податок? Від чого залежить його розмір (і чи сплачується податок за всю площу, яка є, чи передбачена пільга? За яких умов пільга не застосовується? Чи можна навести приклад розрахунку суми до сплати)?

Платниками податку є фізичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості. У 2021 році нараховується податок за 2020 рік, а в окремих випадках – за останні три роки, якщо громадяни не сплачували податок за 2018 та 2019 роки. 

Пільга зі сплати податку з фізичних осіб передбачені у вигляді зменшення баз оподаткування:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 кв. метрів.

Органи місцевого самоврядування також встановлюють пільги для певних категорій фізичних осіб. Зокрема у м. Львові надається пільга на об’єкти житлової нерухомості, що належить особам, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також їх дружинам.

Пільги з податку для фізичних осіб не застосовуються до:

об’єкта/об’єктів оподаткування, якщо площа такого/таких об’єкта/об’єктів перевищує п’ятикратний розмір неоподаткованої площі: для квартири, квартир – 300 кв.м; для будинку, квартир – 600 кв.м; для різних типів житлових об’єктів – 900 кв.м;

об’єкт оподаткування використовується з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку або використовуються у підприємницькій діяльності).

Сума податку залежить від ставок, прийнятих органами місцевого самоврядування, за місцезнаходженням житлової або комерційної нерухомості     і від розміру мінімальної заробітної плати на 1 січня року, за який проводиться нарахування податку. Розмір мінімальної заробітної плати на 1 січня 2020 року становив 4 723 грн.

Приклад 1 

Платник володіє квартирою в м.Львові загальною площею 101,2 кв.м.       

Згідно з Ухвалою Львівської міської ради від 20.06.2019 № 5167 (діє з 01.01.2020) ставка податку для квартири становить 0,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

Розрахунок за 2020 рік:

(101,2 кв.м – 60 кв.м) * 23,62 грн. = 973,14 грн.

* 101,2  кв.м (загальна площа);

60 кв.м (пільга);

23,62 грн. (0,5%  від  4723 грн.).

Приклад 2

Платник володіє житловим будинком  в м.Львові загальною площею 275,5 кв.м.       

Згідно з Ухвалою Львівської міської ради від 20.06.2019 № 5167 ставка податку для житлового будинку становить 1 відсоток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року.

Розрахунок за 2020 рік:

(275,5 кв.м – 120 кв.м) * 47,23 грн. = 7344,27 грн.

* 275,5  кв.м (загальна площа);

120 кв.м (пільга);

47,23 грн. (1%  від  4723 грн.).

Приклад 3

Платник володіє нежитловою нерухомістю площею 195,5 в.м по вул. Краківській, 3 в м.Львові.      

Згідно з Ухвалою Львівської міської ради від 20.06.2019 № 5167 ставка податку для об’єктів нежитлової нерухомості, що розташовані у межах:

першої зони – 1,25 відсотка мінімальної заробітної плати, у межах другої зони – 1,0 відсоток мінімальної заробітної плати, у межах третьої зони – 0,75 відсотка мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року.

Розрахунок за 2020 рік:

195,5 кв.м * 59,04 грн. = 11542,32 грн.

* 195,5  кв.м (загальна площа);

59,04 грн. (1,25% від 4723 грн.)

2. Якою є процедура сплати податку (особа має отримати відповідне повідомлення-рішення і сплатити податок? А де можна його сплачувати? Чи є можливість сплатити податок онлайн)? – відділ обліку

Податок на нерухоме майно слід сплатити протягом 60-ти днів з моменту отримання платником податку повідомлення – рішення на розрахунковий рахунок, реквізити якого вказані в отриманому повідомленні – рішенні.

При цьому, платник податку самостійно здійснює вибір установи банку та спосіб для переказу коштів на вказані в податковому повідомленні – рішенні бюджетні рахунки.

3. Чи передбачений цей податок  для власників, які, наприклад, цього року придбали житло?

Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової або нежитлової нерухомості податок сплачується фізичною особою – платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

4. Чи доведеться платити пеню, якщо вчасно не сплатити податок? –  відділ обліку

Відповідно до положень Закону України від 17.03.2020 року №533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» протягом періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), платникам податків не нараховується пеня, а нарахована, але не сплачена за цей період пеня підлягає списанню.

💬 Последние комментарии
е
боюсь что и ходить не будет...на Донбассе пусть попробует такое пропагандировать... но такое ссыкло как он, воин диванный только тут срать в состоянии.. он это уже подтвердил своими ответами...
е
ты тоже сдохнешь???если на тебя не реагировать?)))
е
ага...пень-пень-пеньсионерка...тупая, продажная дура!
Луна -2
Знаешь, то что ты владеешь двумя языками-еще не означает твоего интеллектуального развития.Почему?Да, просто потому что ты оскорбляешь собеседника, считая себя выше, чем другие...Так что, милок не оскорбляй других, а то нарвешься на русскоязычный мат и , и кулак - а кулаками русские владеют очень, ну очень здорово Не дай Бог тебе попробовать кулака от рускоязычной челюсти - будешь всю жизнь ходить с перекошенным гот злости лицом.
Луна-2
А вот с этим могу поспорить - А почему?Да потому что у меня знакомые живут В Крыму - они и писали говорили что они сами подали заявку на гражданство Российской Федерации.И им быстро оформили -так что ля-ля не надо здесь .не ТАКИЕ ИДИОТЫ ЧТОБЫ ВЕРИТЬ ВСЕМУ .,Там даже старые люд сразу поехали в города получать гражданство.
Елена
Хохлов нечего с ним дискуссии вести,сам издохнет если на него не реагировать.
Елена
Мою почку можно конечно пересадить, вопрос будет ли и она работать,так что пиши близкое к реальности,от бабушки,хе,почку только не хватало кому-то пересаживать.