Шість державних ТЕЦ можуть знову залишити "безхазяйними"
Экономикаwww.unian.ua07 октября 2020

Шість державних ТЕЦ можуть знову залишити "безхазяйними"

Замість передачі шести державних теплоелектроцентралей ефективному власнику Фонд державного майна України пропонує знову лишити їх в своєму управлінні, аби ті продовжили накопичувати борги.

Таку позицію Фонд озвучив в своєму листі до Мінекономіки.

Йдеться про Сєвєродонецьку, Одеську, Криворізьку, Херсонську, Миколаївську та Дніпровську ТЕЦ. Усі вони нині перебувають в управлінні Фонду державного майна. Проте управляють ТЕЦ неефективно. Вони заборгували за газ понад 5,7 млрд грн. І щороку цей борг зростає ще орієнтовно на 1 млрд грн, що, в свою чергу, призводить до зменшення сплати «Нафтогаз України» дивідендів до державного бюджету.

Саме через постійне зростання заборгованості теплоелектроцентралей, що перебувають в управлінні Фонду держмайна, та неможливості залучення коштів на їх модернізацію Міністерство енергетики пропонувало передати державні ТЕЦ до «Нафтогазу України».

У «Нафтогазі України» до управління зазначеними ТЕЦ готові. І вже запропонували Фонду передати йому в власність шість державних ТЕЦ, щоб продемонструвати, що лише за рахунок підвищення управлінської ефективності можна досягти суттєвих результатів, а в подальшому здійснити їх модернізацію.

У свою чергу Фонд держмайна наголошує, що потрібно дочекатися результатів приватизації державних ТЕЦ, а також акцентує на необхідності інвестувати в їх модернізацію близько 12 млрд грн.

Тим часом фахівці відзначають: якщо зазначені ТЕЦ не передати «Нафтогазу України», який як власник газу зацікавлений в підвищені розрахунків за газ, то ТЕЦ продовжать накопичувати борги – близько 1 млрд грн на рік, а державний бюджет втратить доходи.

Інформація про нібито недоплату «Нафтогазом України» дивідендів до держбюджету у зв’язку із нарахуванням резервів, яка з’явилася в ЗМІ з посиланням на нібито висновки Держаудитслужби, пов’язана саме із діяльністю (чи бездіяльністю) ТЕЦ. «Нафтогаз України» змушений створювати резерв на сумнівну заборгованість за газ з боку теплокомуненерго, яка на сьогодні сягнула вже більше 44 млрд грн, зокрема, й 5,7 млрд грн зазначених державних ТЕЦ. Це базова вимога міжнародних стандартів бухгалтерської та фінансової звітності (МСФЗ). Особливо актуальною вона є в світлі регулярних спроб списання заборгованості контрагентів перед державними Нафтогазом та Укртрансгазом, які особливо активізувалися останнім часом, наприклад, у законопроекті 3800-1, який пропонує сумарно до списання близько 100 млрд грн.

Чекати ж інвесторів за поточного стану ТЕЦ, практики неналежного державного регулювання галузі тепло та електроенергетики марно, бо борги цих ТЕЦ перед Нафтогазом перевищують вартість самих ТЕЦ, а попередні спроби приватизації ТЕЦ із цього переліку протягом багатьох років закінчились нічим.

Тож, якщо Фонд державного майна знову залишить ТЕЦ у своєму управлінні, обладнання теплоелектроцентралей продовжать свою деградацію, а відтак ще більше втратить свою цінність. Отже, держава втратить двічі, а то й тричі на такому зволіканні із вирішенням проблеми, а опалювальний сезон для споживачів цих ТЕЦ опиниться під загрозою зриву.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
е
А ничего, что стоимость одного f35 превышает стоимость сушки почти в 3 раза? И сколько в воздухе продержится твоя эфка против трёх сушек?
е
Вот и замечательно.. Пусть кушают сами то что раскручивали в Украине и Беларуси
е
Не велика потеря... Их как никто не знал, так никто и знать не будет.. Банальный пиар и попытка привлечь внимание к себе...
е
Светлая память старушке... И что-то никто из облагодетельствованых ею вояк не спешит помогать с похоронами такой широко известной в узких кругах личности.... Сразу видна сущность всех тех кто пользовался её " помощью "..
е
Именно что теоретически можем.. Специалисты разбежались, мотор Сич лежит, Антонов не в состоянии даже один ан-148 по контракту собрать...турки не идиоты, чтоб просто так деньги отдавать..
пришло время
С F-35 у срашенских сушек не будет и шанса!
е
А репарации от майдановских властей населению страны, за тотальное разорение всех, сейчас разрушения предприятий сколько будут вожди майдана выплачивать?