Швидке потепління сприятиме поширенню шкідників на посівах ріпаку
Экономикаagronomy.com.ua13 мая 2021

Швидке потепління сприятиме поширенню шкідників на посівах ріпаку

Зниження середньодобових температур повітря та їх різкі перепади, що спостерігалися по всій території України останніми тижнями, дещо стримали розповсюдження, розмноження та живлення шкідників у посівах озимого ріпаку та в садових насадженнях.

Однак із поступовим потеплінням та стабілізацією температурного режиму вони активно розселяються та інтенсивно шкодять культурам. Фахівці «UKRAVIT» попереджають, що відсутність відповідних заходів контролю шкідників негативно вплине на майбутній рівень врожайності.

«Як відзначають регіональні менеджери з технічної підтримки нашого агрономічного департаменту, вже сьогодні відбувається активізація шкідників як у посівах озимого ріпаку, так і в садових насадженнях. Так, наразі посіви ріпаку заселені стебловим прихованохоботником, ріпаковим квіткоїдом, хрестоцвітими блішками, оленкою волохатою та іншими видами; в садах активно шкодять, бруньковий довгоносик, яблуневий квіткоїд, оленка волохата та попелиці. Тож щоб попередити втрати врожайності, необхідно регулярно проводити моніторинг стану посівів і насаджень і при перевищенні ЕПШ неодмінно застосовувати високоефективні інсектициди. Однак, зважаючи на те, що наразі і ріпак озимий, і садові насадження перебувають у фазі бутонізації-цвітіння, варто врахувати клас токсичності обраних препаратів для корисних ентомофагів та запилювачів, яких також приваблюють квітучі посіви та насадження, і віддати перевагу найменш токсичним інсектицидам. Вони одночасно ефективно захистять культурні рослини й при цьому – не нашкодять корисним видам, за умов дотримання регламентів застосування», – зазначає керівник агрономічного департаменту «UKRAVIT» Олександр Мигловець.

Для захисту посівів озимого ріпаку та садів від комплексу шкідників у період цвітіння Олександр рекомендує обирати «м’які» інсектициди АЦ Люкс (ацетаміприд, 200 г/кг) або Лювітор (тіаклоприд, 240 г/л). Діючі речовини цих препаратів відносяться до групи неонікотиноїдів і характеризуються низькою токсичністю щодо корисних ентомофагів.

АЦ Люкс – це системний інсектицид, який володіє контактною та кишковою дією. Його діюча речовина блокує передачу нервового імпульсу через синапс, в результаті чого шкідник гине від сильного нервового перезбудження. Препарат надійно захищає навіть необроблені частини рослин від комплексу шкідників і забезпечує пролонгований захисний ефект. Ацетаміприд малотоксичний для бджіл, джмелів та інших корисних видів комах, що дозволяє застосовувати його в період цвітіння.

Лювітор впливає на нікотин-ацетилхолінові рецептори, порушуючи передачу нервових імпульсів у шкідників, що призводить до конвульсій та паралічу, внаслідок чого вони гинуть. Інсектицид контролює широкий спектр шкідників із рядів Hоmоptera (Рівнокрилі), Lepidoptera (Лускокрилі), Coleoptera (Твердокрилі). Він забезпечує одночасно швидкий «нокаут-ефект» і тривалу захисну дію від найнебезпечніших видів шкідників (в тому числі тих, які є стійкими до піретроїдів і фосфорорганіки). При цьому препарат малотоксичний для корисних ентомофагів, що дозволяє застосовувати його також в період цвітіння.

Важливим моментом, наголошує Олександр, є вибір часу проведення інсектицидних обробок озимого ріпаку та садів у період цвітіння: для цього найкраще обирати вечірні та нічні години, коли відсутній масовий літ корисних ентомофагів і запилювачів.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
олег
да уж. посмотрел бы я на планка, ферми и бора, если бы им в ученики навязывали кандидатов отобранных на основе егэ
Елена
Америка с нами!А шо козлоослик за банан вспомнил?шось нагадуе?а шо? хе.
Елена
Может с Торонто ,чи Канберры?шо мелочиться,давай всё по земному шарику прокатишься,это не я под ВПНом тута пишу,с Берега , нет,не Слоновой кости,а Северского Донца, интервентов не забыл?
Елена
Один безграмотный писал,ты повторяешь, будешь пистеть, получишь в морду,ответы тебе в Википедии все есть,там и ищи.
Гость
Легально? Получается так. что легально совершить грехи, чтобы легко уйти в ад.
Елена
Язык тебе твой обрезать нужно и куй твой и заставить тебя их съесть ,с Роджером поделиться не забудь, пусть покушаетхе.
Весёлый Роджер
Напрасно ты ржёшь! Их всё ещё до хера! Вирус щирой заразы и свидомой Глобусности – явно не излечим!!! Бильше 50% уродов, всё ещё мечтающих о швыдком панувании за чужой счёт и о ЧЕСТНОМ щиром Гетмане! Щоб вин сам тильки трохи воровал и хлавное остальным щирюкам – то делать давал! А Зеля перед выборами снимет клип, как он там усих олигархов убил – и вот он и Победил! Колония тупых дэбилов – xoxлатых мартышек! Даже смерть их не страшит, в надёге на халявный банан с чужой ветки! А сидя на ветках, поорать да обосрать москалей и покидаться в них щирым гивном – цэ стала национальна забава! Посмотри на старую мак_каку - пропахандона Шмулю_Елен! Амерыка з вами, з тупыми скакунами!