Скільки коштів втрачають українці обігріваючи власні вулиці замість будинків?

12.03.2018 21:06 vechirniykiev.com.ua
За даними Мінрегіону, щороку українці втрачають близько 75 млрд грн через те, що замість будинків гріють вулицю. Основна причина - величезні тепловтрати через зношених мереж і енергонееффектівних будинків.

Щоб платити тільки за витрачені гігакалорії тепла, в першу чергу треба підрахувати, хто і скільки споживає. Це допоможе знайти "дірки" - основні точки втрат і, як наслідок, визначити спосіб економії. Чітке розуміння того, які саме обсяги коштів зникають в такий "дірі", буде мотивувати громадян термомодернізіровать будинку, а постачальників - ремонтувати старі мережі.

Перший крок до такого розуміння - установка загальнобудинкових лічильників тепла. За даними Мінрегіону, на сьогоднішній день в Україні оснащення приладами обліку становить 79,5%. Лічильників ще чекають 16 436 багатоквартирних будинків. Найвищий рівень оснащення приладами обліку в Миколаївській (95%), Вінницькій (94,5), Харківській (94,1), Хмельницькій (92,5), Черкаській (92,4) областях та в місті Києві (93,4% ). Найнижчий рівень - у Київській (64,7%), Донецькій (56,2), Волинській (54,7), Кіровоградській (54,4), Тернопільській (17,6), Луганській (19,7%) областях. В інших областях рівень оснащення лічильниками становить в середньому 70%.

Наступний крок - контроль споживачами власного енергоспоживання. Високі тарифи змусили українців замислитися над цим, але, на жаль, налагодити систему миттєво неможливо. Протягом багатьох років про проблему мовчали: постачальнику зручно і вигідно списати на будинок витрати, які неможливо перевірити.

На сьогоднішній день витрати на оснащення будинків лічильниками тепла і їх обслуговування включені в тариф на послугу з централізованого опалення. А саме - як амортизаційні відрахування і прибуток (якщо вона взагалі є) в тарифі на постачання теплової енергії. Тариф на послугу з централізованого опалення / теплопостачання - це сума тарифів на виробництво теплової енергії (94,5%), її транспортування (4), постачання (1), а також надання послуги (0,5%). Згідно з даними, зібраними в рамках проекту USAID "Прозора енергетика", середній тариф на транспортування теплоенергії на початку 2018 був дорівнює 41,83 грн/Гкал. Амортизаційні відрахування в ньому становили 13%.

Комментарии

us Гость, 13.03.2018 21:09

Стоп шановни, ну дак, а когда жучилы расхваливали приватизацию ТЭК, облэнерго итд, то они рассказывали ж типа, что мол мы млять такие гении, а частный бизнес это такое волшебство невьебенное, а оказалось подняли нехуевые бабосы, тоталитарный ресурс проели и просрали, необуржуята, а теперь аглы.

Добавить комментарий