Экономикаagronomy.com.uaSep 23

Соняшники в дефіциті: чи стане олія дешевшою ніж 60 грн за літр

nk_hauz/vEqFnOH7R.jpeg

Ціни на соняшникову олію в Україні можуть залишитися високими до кінця 2021-го. Частину врожаю соняшників у регіонах знищили шкідники, а це може призвести до його дефіциту. Наразі літр олії можна купити приблизно за 55-60 грн, а дефіцит соняшників не дозволить знизити ціни найближчим часом.

Приблизно 48% соняшнику в Дніпропетровській, Волинській, Закарпатській, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Полтавській, Тернопільській, Черкаській, Чернігівській, Харківській областях уражені фомозом (зараження рослини). Про це повідомляє "Прямий" із посиланням на Держпродспоживслужбу.

"Пероноспорозом хворіє 8-25% соняшнику, іржею та септоріозом уражено 17% посівів, а у Кіровоградській області – до 50%", – сказали у відомстві. Крім того, фомопсисом (вражає черешки листя, стебла, кошики і сім'янки) наразі хворіє 25% рослин у Волинській області, аж до 65% – у Рівненській.

Водночас у Донецькій, Запорізькій, Луганській, Кіровоградській, Одеській, Чернігівській областях нині поширюються біла і сіра гнилі (соняшник покривається нальотом). Пошкоджено з цієї причини 3-20% рослин.

Так, 0,85 л соняшникової рафінованої олії в супермаркеті METRO можна купити за 48,40 грн. 0,90 л в "АТБ" коштує 58,40 грн, 1,6 л – 114,70 грн

Відзначимо, в Україні соняшникову олію в магазинах продають уже на 75,6% дорожче, ніж рік тому. Помітно зросли ціни і на інші основні продукти. Наприклад, вартість цукру підскочила майже вдвічі – на 91,2%.

💬 Последние комментарии
Елена
К кому?к американскому афроамериканцу?не смеши,а в кружевных труселях сейчас холодно, Роджеру подарю ,ему нужней,он молодая невеста,в смысле замуж вышел старый пердун.хе.ему массаж простаты теперь официально будут делать,а не как под мостом,там неофициально.
Елена
Родина с большой буквы,если это не малая родина,как у Роджера Тирасполь.
Елена
Прими успокоительное,стопятьдесят как обычно,попустит.
с
для того что бы удлинить одеяло нужно сверху отрезать полосу и пришить ее снизу.ноги мерзнуть не будут !!
Антиелена
Нет, Ленка-стрелка! Ты лучше купи себе новые кружевные труселя. Хоть какое-то разнообразие морячкам подари! А Роджера ты явно уважаешь! Такие эпитеты! Ты часом не ревнуешь?
гость
При температуре замерзания воды в стакане у прикроватной тумбочки резко проясняются мозги и возникает непреодолимое желание бежать в Россию и клясться в "вечной преданности и любви". Можно также для прояснения мозгов поместить Анну Лену Вербок в холодильник без шубы и теплых носков этак на пару часов
Кот
Не трынди,болезная!!!