Спека прискорить початок жнив
Экономика18000.com.ua05 июля 2020

Спека прискорить початок жнив

Погодні умови – це один із головних факторів для формування врожаю. В одні роки вони можуть сприяти новим рекордам, в інші навпаки – можуть знищити. Нині агрометеорологічна ситуація в області порівняно з Україною, де на частині площ сходу та півдня панує засуха, а на заході навпаки – через надмірні дощі спостерігається перезволоження, залишається стабільною.

Про це повідомляє пресслужба обласного гідрометцентру.

Зволоження грунту під усіма культурами переважає достатнє, лише на частині південного сходу – незадовільне. Зокрема за спостереженнями метеостанції Чигирин, під кукурудзою запаси продуктивної вологи в метровому шарі грунту – на рівні найнижчих значень за останні 50 років спостережень. Тобто на цих площах види на врожай будуть значно гірші від решти території області. Проте в масштабах області їх небагато – не більше 20%. Тож види на врожай утримуються добрі.

Проте навіть за умов достатнього зволоження грунту його верхні шари розпечені, середня температура становить 27-29°, що створює незадовільні умови для формування урожаю картоплі пізніх сортів. За таких температур не тільки призупиняється ріст бульб, а й відмічається екологічне виродження. Тож сподіватися на врожай можна лише ранніх сортів.

Нині в області розвиток усіх сільськогосподарських культур відбувається із випередженням на 1-2 тижні середніх багаторічних строків. Врожай ранніх хлібів вже сформований, зерно знаходиться у фазі молочної стиглості у західній частині області та воскової – повної – у східній. Спекотна погода, що очікується в найближчі дні, прискорить процеси підсиання зерна та створюватиме загрозливу пожежонебезпечну ситуацію в області.

У гідрометцентрі радять не зволікати із початком жнив та не нехтувати правилами безпеки! Адже відомо, що затримка із їх збиранням на 5 діб за сприятливих умов призводить до втрати врожаю на рівні – 1-2 %. При затримці із збиранням до 20 діб втрати врожаю різко збільшуються і за сприятливих умов складають: у пшениці озимої майже 15 %, у ячменю озимого – близько 25 % та майже 35 % в жита.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
-------
Главный католик скрывает свою позицию .Пусть лишит сана тех священиков предаст их анафеме которые вышли на барикады.
-------
католиков их священиков калечить уничтожать в первую очередь.Это повод сделать шмон по католичиским церквам,изять их активы .Пользуйтесь любой возможностию что предоставил противник.
--------
если впереди пустили детей и женщин ,а сзади боевики бейте по этой группе с боков с сзади.Если Сцепка захватывайте человека в сцепке за голову и шею и нагибайте быстро вниз переходя по его спине, когда он начнёт наклонятся .Заметьте ,что те кто по бокам они держа его руки будут ему их выкручивать когда он наклонятся.Чкловек в сцепке связан по рукам соседями.Правда его соседи смогут применить удариы ног по нагибающему.В это время те кто охраняет нагибающего по бокам или зазватывают удряющиих за ноги,или зазваттывают ногу и бьют по второй опорной.Или можно дубиной по ударяжщей ноги по суставах особенно коленной или по мыщцах бедра тай голени тоже достанет.То есть сцепка нарушается.Вообще человек который на это пошел значит он дал добро применить к нему все чтоб его остановить.Боевиков нада каличить так чтобы они ни каглда уже не имели здоровья. Не жалейте их они вас не пожалеют смотрите по украине сколько людей сгорело в крематориях.
777
Бабло побеждает зло
Игбун Хохлов
Да, я могу диссертацию написать по полезным ископаемым. Но тут все проще. Это с интернета. Ссылка есть внизу. Суть не в наличии полезных ископаемых, а в отсутствии у хохлоту мозгов.
Елена
Кто разрешение давал на подавление переворота,у кого Ельцин просил добро на стрельбу по Белому дому?Е ты ничего не понимаешь,анічогісінько.А Украина идёт в Европу.Слава Украина!
опять мистер ЧТО
церев, ты ли это? Большего бреда не читал.