Спеціаліст спрогнозував ціни на цибулю
Экономикаagroter.com.ua29 сентября 2020

Спеціаліст спрогнозував ціни на цибулю

Ціни на цибулю в Україні дуже залежать від настання морозів, вважає спеціаліст зі зберігання з Каховки Херсонської області Павло Булгаков. Рання та морозна зима стимулюватиме ріст цін. 

«Якщо зима прийде в грудні –  цибуля буде по 4-5 гривень за кілограм, а в березні доросте до 8-9 гривень за кілограм. Якщо ж вона затримається до лютого, як минулого року, то до тієї пори ціну вище 4 гривень за кілограм навряд чи варто очікувати, і до кінця квітня вона зросте до 7-8 гривень за кілограм», – спрогнозував Павло Булгаков.

Площі під цибулею цього року були більшими, ніж торік. Врожайність отримали на рівні минулого року. Але якість – гірша, ніж торік. Через це можна прогнозувати, що динаміка цін на цибулю буде схожою на минулорічну. Але ріст ціни почнеться трохи раніше.

Минулого сезону до лютого ціна не мінялася. Потім у березні вона піднялася до шести гривень за кілограм, далі росла й у квітні виросла до 20 гривень за кілограм. Затим зменшилася до 12 гривень за кілограм.

«Цього року виграють ті, що збережуть цибулю до весни. Але це вдасться не всім. Багато цибулі вражено хворобами. Найбільш розповсюдженим захворюванням цибулі є сажка Aspergillus niger , це пов’язане з погодними умовами. Також часто зустрічається шийкова гниль», – написав він.

Написать комментарий