Справді без ГМО: в Україні змінять вимоги до органічного виробництва

11.07.2018 19:12 uain.press
Верховна Рада підтримала закон №5448-д про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції.

“За” проголосували 237 народних депутатів.

Так, в Україні запровадять механізм реєстрації органів сертифікації, операторів ринку та органічного насіння, визначать механізм державного контролю за діяльністю суб’єктів ринку органічної продукції та встановлять відповідальність за порушення законодавства в цій сфері.

Також буде встановлено вимоги до переліку речовин (інгредієнтів, компонентів), які дозволяють використовувати для органічного виробництва. Чітко визначать і процедуру, за якою речовини можуть використовувати.

Співавтор проекту, голова земельного підкомітету Аграрного комітету Ради Олег Кулініч пояснює: механізм відповідальності дасть змогу розвантажити полиці магазинів від товарів з фейковими написами “органічний”, “біо-“, “еко-“, адже не всі такі продукти зараз в Україні насправді органічні.

“Попередній закон, який забороняє таке маркування для неорганічних продуктів, не працює, і виробник просто вводить споживача в оману”, – каже Кулініч.

Закон також називають важливим для гармонізації національного законодавства з європейськими вимогами у сфері органічного виробництва.

Документ вступить в дію через півроку після його опублікування.

Ідея органічного виробництва полягає у повній відмові від застосування ГМО, антибіотиків, отрутохімікатів та мінеральних добрив. Це призводить до підвищення природної біологічної активності в ґрунті, відновлення балансу поживних речовин, підсилюються відновлювальні властивості, нормалізується робота живих організмів, відбувається приріст гумусу, і як результат – збільшення урожайності сільськогосподарських культур.

Комментарии

ua вода, 12.07.2018 12:49

Раньше утверждали, что "застосування ГМО, антибіотиків, отрутохімікатів та мінеральних добрив" как раз необходимо для повышения урожайности. И это правда. В статье написана брехня. Другое дело, что высокая цена органик продуктов, даже при уменьшении урожайности, делает зеленое производство эффективным и привлекательным.

Добавить комментарий