Экономикаfbc.ua2 февр.

Стали відомі області-лідери з легкості ведення бізнесу

nk_hauz/-msuaqebbrestga2l580.png

Житомирщина та Чернігівщина стали лідерами рейтингу легкості ведення бізнесу в нашій державі, обігнавши навіть українську столицю, що нині посідає тільки третю сходинку. Про це повідомили журналісти «Першого Ділового» з посиланням на дані «Офісу ефективного регулювання» та StartBusinessChallenge.

Рейтинг складається згідно з адаптованою методологією Doing Business — Світового банку і визначається за сумою балів у шести напрямках: започаткування бізнесу, сплата місцевих податків, оформлення земельної ділянки, приєднання до електромереж, отримання дозволів на будівництво та електронні сервіси.

Загалом експерти опитали 1754 представники бізнесу з 25 областей та міста Києва. Примітно, що за підсумками 2020-го року низка обласних центрів суттєво змінила свої позиції: Запоріжжя (+10 сходинок), Кропивницький (-5 сходинок), Чернівці (+6 сходинок), Херсон (-5 сходинок), Хмельницький (-8 сходинок) та Миколаїв (-11 сходинок).

Раніше повідомлялося, що у бізнесу побільшало песимістичних настроїв. Підприємства усіх секторів істотно погіршили очікування щодо результатів своєї діяльності. У січні індекс очікувань ділової активності опустився до 37,6 пунктів (у грудні було 45,5).