Страховики ОСЦПВ наполягають на відхиленні законопроекту, що прирівнює кошти МТСБУ до публічних
Экономикаua.interfax.com.ua28 июля 2020

Страховики ОСЦПВ наполягають на відхиленні законопроекту, що прирівнює кошти МТСБУ до публічних

Страховики ОСЦПВ наполягають на відхиленні законопроекту №3829 про внесення змін до закону "Про відкритість використання публічних коштів", в якому пропонується прирівняти кошти приватних страхових компаній-членів МТСБУ до публічних коштів, повідомляється в прес-релізі Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ).

"Аналіз змісту законопроекту дає змогу констатувати, що поставлені в ньому питання суперечать Конституції України, Бюджетному кодексу і законам України "Про страхування" і "Про ОСЦПВ", - наголошується в повідомленні.

У ньому зазначено, що кошти МТСБУ не є публічними, оскільки мають інше джерело - кошти приватних страхових компаній-членів Бюро. Джерела формування фондів МТСБУ визначені в законі "Про ОСЦПВ". У переліку джерел відсутні бюджетні кошти, виключається можливість доповнення переліку публічних коштів коштами МТСБУ.

Крім того, МТСБУ є юридичною особою, що утримується за рахунок коштів страховиків (згідно зі ст. 13 закону "Про страхування"). Діяльність МТСБУ також врегульована галузевим законом "Про ОСЦПВ" (ст. 39), отже, порядок та умови формування централізованих страхових резервних фондів уже врегульовані окремим законом.

Водночас, згідно зі ст. 43 закону "Про ОСЦПВ", кошти, сплачені страховиками до централізованих страхових резервних фондів МТСБУ, є коштами страхових резервів за ОСЦПВ, тобто приватною власністю страховиків-членів МТСБУ, а Бюро здійснює управління централізованими страховими резервними фондами, що створюються при МТСБУ для забезпечення виконання покладених на нього функцій.

Відповідно до прес-релізу, нині професійні об'єднання учасників ринку, Асоціація "Страховий бізнес" і "Ліга страхових організацій України", готують лист до парламенту з докладним обґрунтуванням позиції представників ринку ОСЦПВ за нормами законопроекту №3829 і проханням відхилити документ.

За словами генерального директора асоціації "Страховий бізнес" В'ячеслава Черняховського, у пояснювальній записці до законопроекту йдеться про те, що вимоги, закладені в документі, зумовлені суспільною необхідністю забезпечення публічного доступу та інформаційної відкритості використання публічних коштів, тобто коштів платників податків України, які витрачає МТСБУ. "Однак кошти МТСБУ в жодному разі не є "коштами платників податків" - це окреме питання, яке представники МТСБУ і ринку вже роз'яснили депутатам профільного комітету під час зустрічі з приводу цього законопроекту", - зазначив він.

Черняховський також звертає увагу, що МТСБУ за власною ініціативою вже декілька років забезпечує доступність і прозорість інформації про показники своєї діяльності й компаній-членів Бюро, які здійснюють страхування ОСЦПВ, при цьому надається набагато більш деталізована інформація, ніж встановлено вимогами чинного законодавства.

Інформація про використання коштів гарантійного фонду МТСБУ також є публічною: вона регулярно (щоквартально) аналізується і публікується на сайті МТСБУ, на сторінці Бюро в соціальних медіа, в ЗМІ. Отже, зауваження про недостатність викритої інформації з цього питання є абсолютно безпідставними, вона доступна кожному громадянину країни, зазначає Черняховський.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Елена
Петро - старое пользованное мудило ! Опять наелся зелёных слив и серет в эфире ...
Елена
Ленка ты похоже старческую залупу Джемилева сосала и тебе понравилось
Елена
« Е» ну что ты перед Ленкой сосалкой распинаешься ? Она кроме окружной ничего не знает . Какое материнство и детство??? Хавало пошире и сосать у дальнобойщиков . Тупое житомирское мурло
Елена
Ну тебе Ленка сосалка этого не знать ! Сразу видно профи с окружной: как поворачиваться раком , как рот открывать ! Дальнобойщики пришлые довольны? Ха !!
анархист
ну ты и у.бище ://
Елена
Не так понял, всё надо делать осторожно,так осторожненько,как тот Васька,как китайцы,да,да мы всё делаем как вы говорите,а делают по своему,а Роджер делает,как ему моряки говорят,стал раком ,он и стает,сказали повернутся и взять в рот ,Роджер и берёт,ха, Весёлый послушник,так ему и надо, Роджера имею ввиду,а моряки его имеют,ха.
Игбун Хохлов
К чему прислушиваться?????? Низя протестуток трогать? Ой! В самой пиндостании с ними никто не церемонится: валят десятками и сотнями. Они дэмократычные -им можно. А Лукашенко тыран - ему нельзя. Так что ли?
Авторские статьи
Политика16 часов назад
Боинг. «Птичка прилетела". Украинский полковник признал вину Киева в крушении MH17 в 2014 году
Геополитика16 часов назад
Уменьшить санкции, начать диалог, иначе война. В США призвали пересмотреть отношения с Москвой 2
Политика17 часов назад
Белорусская матрица 2
Геополитика18 часов назад
Польшу настигла расплата за снос советских памятников, откуда не ждали 1
События в мире21 час назад
Драки с ОМОНом и внутренними войсками: как прошла ночь после выборов в Минске. Фоторепортаж 3
Политика21 час назад
Человек дождя, или Кадры не решают ничего
Геополитикадень назад
Германия: колония США или независимое государство?
Политикадень назад
Медведчук тут ни при чем. Зачем Зеленский закрыл границу с Крымом, "закупорив" сотни тысяч граждан Украины 1
Обществодень назад
Иерарх раскола СЦУ Гавриил Кризина: вражда с клириками, раскол в расколе, манипуляции и ворованные вещи