Экономикаsuperagronom.comApr 4

Страхування врожаю в Україні не заслуговує довіри: гіркий досвід аграріїв

nk_hauz/-mxmdenf6fqsj08n1q6x.jpg

Агрострахування в Україні в 2021 році як ніколи актуальне, що обумовлено минулорічною посухою та глобальними фінансовими втратами. Але далеко не кожен аграрій спішить перекласти ризики на страховиків через тотальну недовіру.

Про це повідомляє Suspilne.media.

Навіть враховуючи те, що степ — зона ризикового землеробства, багато аграріїв Кіровоградщини минулоріч не страхували врожай.

«Врожай не страхували через недовіру до страхових компаній. Маю гіркий досвід минулих років. Страхова компанія зробила все для того, щоб показати, що компенсувати нічого не треба. Плюс механізм відшкодування збитків дуже складний. Ми страхували ріпак, озиму пшеницю, ярі культури Потім представник страхової компанії приходить, і якщо повертає те, що ми заплатили, то вважає це подвигом зі свого боку», — розповідає керівник сільськогосподарського підприємства Федір Згривець.

Він підкреслив, що на різних посівних площах минулоріч вдалось зібрати лише 30-50% від очікуваного врожаю.

В свою чергу, представники страхових компаній наголошують, що потрібно попунктно слідувати умовам договору, тільки тоді будуть покриті усі збитки. Так, наприклад, керівниця Кропивницької філії приватної страхової компанії Олена Берегова розповіла, що у 2021 році у них немає аграріїв, які застрахували свій врожай. Працюють з малими підприємствами, які мають 50 га, та великими, які мають понад 100 тис. га землі

«Якщо та чи інша культура не вродила, ми повертаємо збиток підприємству. Важливо, щоб сільгоспвиробник слідував попунктно умовам договору. Якщо аграрій бачить, що буде неврожай, він має повідомити страхову компанію. Тоді обов’язково приїжджають наші експерти та розраховують збиток господарства», — розповіла пані Олена.

Попри складність процесу відшкодування збитків від неврожаю, дехто з аграріїв все ж страхує власні посіви, бо погодні умови диктують власні небезпеки.

«2020 року врожай не страхували, у 2021-му відновили страхування озимих пшениці та ріпака від вимерзання, льодової кірки, випрівань та супутніх ризиків, притаманних регіону, — розповів директор агрохолдингу «АгроВіста» Павло Фесюк. — Наша степова зона стає зоною ризикового землеробства. Ми вирішили частину ризиків перекласти на комерційну страхову компанію. Застрахували 20% посівів».

Пан Фесюк вважає, що джерелом компенсації втрат мають бути страхові платежі, які здійснюють приватні компанії.

Боротись за права аграріїв на Кіровоградщині буде так званий страховий комісар. Директор інституту сільського господарства Ігор Семеняка розповів, що з 2021 року виконуватиме функцію посередника, страхового комісара, між страховими компаніями та аграріями.

«Страхова компанія бере на страхування конкретні ризики. Якщо це град або посуха, то це буде виплата тільки через град чи посуху. Якщо це застрахована озима група від вимерзання, але не застрахували від посухи, то буде виплата, якщо тільки настане страховий випадок — вимерзання. Тобто дуже уважно треба вибирати предмет договору», — сказав пан Семеняка.

Нагадаємо, 31 березня 2021 р. на засіданні Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики розглянули законопроєкт №5104, яким запроваджується ще один інструмент підтримки аграріїв — страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою. Такий крок має підвищити довіру аграріїв до системи страхування врожаїв та забезпечити фінансову стабільність галузі.

💬 Последние комментарии
Одессит
Да хоть бы Сталин и покинул Москву, всё равно бы победили, потому что мы единый народ славяно-русский и Божий возлюбленный, мы русские православные, последний народ, кто несёт Христа Бога на этой земле. Москва третий Рим и четвёртому не бывать.
Луна-2
Если Сталин -вождь народа,то он должен был понимать одну вещь .Именно, если поддастся он панике, то какой пример он, как вождь, покажет?Мне кажется, именно этим и объясняется ,то, почему он решил не Бросать Москву.
Луна-2
А почему суд в Гааге должен признать Россию виновной в Керченской провокации:- если у России на руках все доказательства- фото и киносъемка, а также протокол задержания судов ?Но даже если и признают Россию виновной,в том что она не совершала, То Россия подаст в СУД,повторно на Украину( не Украина на Россию, а именно Россия на Украину) и выиграет его .-ИМЕЯ НА РУКАХ ВСЕ КОЗЫРИ .Хотя бы дело о чести и достоинстве России
Родная школа
А какое право имели мусульмане запрещать девочкам ходить в ненужные школы и какое право они имеют разрешать? Ходить или не ходить - это ж естественное право каждого человека.
Родная школа
Честно говоря, совершенно не понимаю смысла школ. Все чему могут научить в школе за много лет, можно выучить за несколько часов. И результат такого экспресс-обучения будет лучше.
А это хорошая новость
Обсурднее нехватки чипов может быть только нехватка энергии. Если чипов не хватает, значит, это кому-нибудь нужно. И это хорошо, что чипов не хватает. Только нехватка чипов может спасти этот мир.
Чип и Дэйл вам в помощь!
Нет Чипов, ставьте Дэйлов! Свои чипы делать нужно, а не зависить от поставок!
Авторские статьи