Экономикаsuperagronom.com4 апр.

Страхування врожаю в Україні не заслуговує довіри: гіркий досвід аграріїв

nk_hauz/-mxmdenf6fqsj08n1q6x.jpg

Агрострахування в Україні в 2021 році як ніколи актуальне, що обумовлено минулорічною посухою та глобальними фінансовими втратами. Але далеко не кожен аграрій спішить перекласти ризики на страховиків через тотальну недовіру.

Про це повідомляє Suspilne.media.

Навіть враховуючи те, що степ — зона ризикового землеробства, багато аграріїв Кіровоградщини минулоріч не страхували врожай.

«Врожай не страхували через недовіру до страхових компаній. Маю гіркий досвід минулих років. Страхова компанія зробила все для того, щоб показати, що компенсувати нічого не треба. Плюс механізм відшкодування збитків дуже складний. Ми страхували ріпак, озиму пшеницю, ярі культури Потім представник страхової компанії приходить, і якщо повертає те, що ми заплатили, то вважає це подвигом зі свого боку», — розповідає керівник сільськогосподарського підприємства Федір Згривець.

Він підкреслив, що на різних посівних площах минулоріч вдалось зібрати лише 30-50% від очікуваного врожаю.

В свою чергу, представники страхових компаній наголошують, що потрібно попунктно слідувати умовам договору, тільки тоді будуть покриті усі збитки. Так, наприклад, керівниця Кропивницької філії приватної страхової компанії Олена Берегова розповіла, що у 2021 році у них немає аграріїв, які застрахували свій врожай. Працюють з малими підприємствами, які мають 50 га, та великими, які мають понад 100 тис. га землі

«Якщо та чи інша культура не вродила, ми повертаємо збиток підприємству. Важливо, щоб сільгоспвиробник слідував попунктно умовам договору. Якщо аграрій бачить, що буде неврожай, він має повідомити страхову компанію. Тоді обов’язково приїжджають наші експерти та розраховують збиток господарства», — розповіла пані Олена.

Попри складність процесу відшкодування збитків від неврожаю, дехто з аграріїв все ж страхує власні посіви, бо погодні умови диктують власні небезпеки.

«2020 року врожай не страхували, у 2021-му відновили страхування озимих пшениці та ріпака від вимерзання, льодової кірки, випрівань та супутніх ризиків, притаманних регіону, — розповів директор агрохолдингу «АгроВіста» Павло Фесюк. — Наша степова зона стає зоною ризикового землеробства. Ми вирішили частину ризиків перекласти на комерційну страхову компанію. Застрахували 20% посівів».

Пан Фесюк вважає, що джерелом компенсації втрат мають бути страхові платежі, які здійснюють приватні компанії.

Боротись за права аграріїв на Кіровоградщині буде так званий страховий комісар. Директор інституту сільського господарства Ігор Семеняка розповів, що з 2021 року виконуватиме функцію посередника, страхового комісара, між страховими компаніями та аграріями.

«Страхова компанія бере на страхування конкретні ризики. Якщо це град або посуха, то це буде виплата тільки через град чи посуху. Якщо це застрахована озима група від вимерзання, але не застрахували від посухи, то буде виплата, якщо тільки настане страховий випадок — вимерзання. Тобто дуже уважно треба вибирати предмет договору», — сказав пан Семеняка.

Нагадаємо, 31 березня 2021 р. на засіданні Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики розглянули законопроєкт №5104, яким запроваджується ще один інструмент підтримки аграріїв — страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою. Такий крок має підвищити довіру аграріїв до системи страхування врожаїв та забезпечити фінансову стабільність галузі.

💬 Последние комментарии
е
а при чем тут Россия?)) ты ж так волнуешься что Крым УШЕЛ! так он УШЕЛ в соответствии с ЗАКОНОМ, подписанным Украиной))) так что обтекай, не можешь - впитывай...
е
ну расскажи о крымско-татарских школах в Украине.. сколько их? ты ж так печешься о возможностях татар обучаться на родном языке.. тем более что они ЗАКОНОДАТЕЛЬНО признаны Украиной коренным народом.. ну?
е
про то что древние укры выкопали Черное море рассказать не желаешь? все сдулся на счет фальсификации истории??
Луна -2
Если нечего писать так лучше не пиши - умнее будешь -про анекдот уже ответила . читай выше.
е
тупенькая ну СКОЛЬКО такой СКЛЕРОЗНОЙ ПОВТОРЯТЬ, что Гуантанамо , которым ты тут всем угрожаешь закрыли... ну тупая блин....
Луна -2
Что хочу добавить - на концерте Карузо не была . с Путиным не встречалась .Пишу здесь по велению совести .
Каменяр
А Росія підписала цю конвенцію?