Світові прогнози щодо кризи погіршуються
Экономикаbusinessua.com15 июня 2020

Світові прогнози щодо кризи погіршуються

10 червня свій прогноз щодо перспектив світової і української економіки представили експерти компанії ICU. Глава департаменту корпоративного аналізу Олександр Мартиненко розпочав презентацію саме з відповіді на питання, чи можна вже говорити про те, що криза відступає, а економіки відновлюються.

"Ми бачимо, що деякі країни послаблюють карантин, є великий оптимізм на фінансових ринках, деякі індекси вже практично впритул наблизилися до допандемічних рівнів. Питання – наскільки такий оптимізм обґрунтований, що буде далі? Ми бачимо, зі свого боку, що як і раніше не все так однозначно. Глобальну економіку чекає досить нерівномірне і важке відновлення", – говорить аналітик.

За його словами, оцінки і прогнози стосовно ВВП продовжують погіршуватися. Наразі вже ступінь падіння світової економіки оцінюється в мінус 3%. За оцінками ICU, існує високий ризик того, що світова економіка не повернеться до докризового рівня навіть в наступному, 2021 році.

9 червня свою черговий прогноз щодо економіки оприлюднив Світовий банк. Відповідно до цього прогнозу світова економіка впаде цьогоріч на 5,2%. Нагадаємо, в прогнозі МВФ, який був випущений на півтора місяці раніше, в квітні, говорилося про те, що падіння світової економіки в цьому році може скласти всього 3%.

Чим менше купуємо, тим важча криза У прогнозі Світового банку для України міститься "пророцтво" про падіння ВВП країни у 2020 році на 3,5%. Ця цифра більш оптимістична, ніж прогноз Кабміну, який верстав бюджет з розрахунку скорочення ВВП на 3,9%. І вже тим більше краща за прогноз МВФ, який у квітні пророкував Україні падіння на 7,7% ВВП (це був один з найбільших показників у світі), а на днях погіршив прогноз до -8,2%.

Нагадаємо, за попередніми оцінками Мінекономіки, ВВП України за чотири місяці 2020 року впав на 5%. Так що ж нас чекає? Подальше погіршення ситуації чи відновлення зростання? Чий прогноз точніший?

Аналітики ICU вважають, що падіння реального ВВП за підсумками року складе 6,7%. Зокрема, до кінця другого кварталу падіння складе близько 10% порівняно з минулим роком (рік до року), а потім почнеться поліпшення ситуації. І в 2021-му, як очікується, ВВП вже покаже зростання, причому відразу на 5,7%.

Як сказав глава департаменту макроекономічних досліджень ICU Сергій Ніколайчук, основним фактором, який буде провокувати продовження кризи в другій половині нинішнього року, стане низький попит. Виробництво, за прогнозами експертів, відновиться досить швидко, однак небажання людей або неможливість витрачати хоча б стільки ж, скільки до кризи, буде посилювати кризову ситуацію.

Проте заступник міністра економіки впевнений, що до нинішньої кризи українська економіка підійшла більш підготовленою, ніж це було під час попередніх криз. І під час цієї кризи українська економіка вже не виглядає аутсайдером порівняно з іншими країнами.

Втім, експерти також відзначають, що під час нинішньої кризи відтік капіталу з України був значно нижчим, ніж в попередні кризи, і нижчим, ніж з інших країн, з якими зазвичай порівнюють Україну. За оцінками ICU, в 2020 році відтік капіталу може скласти 2 млрд доларів, тоді як в 2014-2015 роках з України було виведено 15 млрд дол.

Рахунок поточних операцій за підсумками 2020 року може виявитися навіть профіцитним, хоча 2021-й Україна може закінчити з невеликим дефіцитом. Профіцит, втім, буде пояснюватися не стільки позитивними факторами, скільки негативними. Зокрема, тим же падінням внутрішнього попиту. Також значно зменшиться імпорт – падіння вдвічі перевищить скорочення експортних надходжень і складе 23% порівняно з минулим роком.

Значного падіння курсу гривні в ICU не очікують. Позиції гривні продовжать залишатися досить міцними в літні місяці. А ближче до осені обмінний курс буде поступово знижуватися і може закінчити рік в діапазоні 28-29 грн/дол. Інфляція буде залишатися низькою: за підсумками року вона може скласти 4,2%, а в наступному році – 5,3%. Однак причинами низької інфляції, на думку аналітиків, стане той самий пригнічений споживчий попит і слабке зростання зарплат.

Сьогодні в світі тривають дискусії про те, як країни будуть виходити з кризи. Чи буде відновлення швидким і повним, чи воно буде проходити повільно і довго?

"Наразі найбільш популярні і найбільш дискутовані форми виходу з кризи – це форма U і форма L. U передбачає, що після падіння буде повільне, поступове відновлення. Форма L передбачає ще повільніше відновлення. Обговорюються й інші цікаві форми. Наприклад, цілком серйозно колеги обговорюють "перевернутий квадратний корінь" і "значок Nike", де є дуже різке падіння, потім таке ж різке відновлення, яке, тим не менш, зміниться уповільненням зростання і дуже повільним відновленням. Ми очікуємо, що відновлення прийме, швидше за все, саме цю форму, "значок Nike". Ця форма буде, скоріш за все, переважаючою і в глобальному відновленні, і у відновленні української економіки", – говорить Олександр Мартиненко.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
кипчак
Ультраправые придурки, если бы учили историю, то знали, что их время быстро заканчивается по историческим меркам, сами она будут проклинаемы и ненавидимы до очередного витка истории, увы. Уж как Гитлер с компанией и внешними спонсорами не преследовали, травили, уничтожали оппонентов, а закончили Нюрнбергским процессом, а все их союзнички сделали вид, что так и нужно.
Игбун Хохлов
Все укропские презики и зрадные кнопкодавы (кнопкодавы з Рады) принимали законы под себя. Зеля не исключение. Кстати, почему Йуля гуляет на свободе? Декриминализация статьи не отменяет решение суда. Оно может быть пересмотрено, а до этого Йуля должна сидеть в клетке.
кипчак
Очень странное решение. Друзья из творческого цеха оказались под угрозой уголовной ответственности? Кстати, давно не приходилось бывать в общественных местах, так электорат Пети, к сведению Зе, гонит волну на него за все беды и несчастья и при этом утверждают, что он за год накупил себе недвижимости за границей, а народ без работы сидит дома и с ума сходит без средств существования. Пенсионеры тоже очень недовольны. Пенсии никакие, а льготы по бесплатному проезду отменили, цены и тарифы растут и т.п. Похоже, что если Зе пощадит и не посадит заслуженно Петю, то последний сделает так, что народ будет гонять Зе.
квн
тернопиль рулит в "краинеУ", в куеве. Этот "гений" - рантье, то есть миллионер сдающий в аренду. Вид тупого бизнеса приведший к "великой французской". Ни фабрик ни заводов ,оно даже не понимает как это -производить. Жизнь просидел в банках ,спекулируя валюьлй в ублюдочной стране и крайне удачно
е
Т.е. в случае чего только тебе позволено её включать?)) с чего такие исключения,а?
е
Не огромные, но для многих довольно существенные. Считай мин.зарплата это 175 баксов..
Славянин
Я думаю, им недолго осталось существовать