Экономикаmind.ua12 июн.

Світові ціни на рис піднялися до 9-річного максимуму через коронавірусну кризу

nk_hauz/-m9zfjtdcqt2mnv723at.jpg

Причиною стали несприятливі погодні умови і карантинні обмеження

Котирування ф'ючерсів на рис досягли максимуму майже за 9 років після того, як пандемія коронавірусу викликала підвищення попиту на зернові.

За останні два тижні ціни на необроблений рис на американській біржі CME злетіли на 47% – до найвищої позначки з листопада 2011 року, пише FinMarket з посиланням на The Wall Street Journal. Це зробило рис одним з найдорожчих основних сировинних товарів.

Цей стрибок був викликаний різким зростанням роздрібних продажів, коли споживачі кинулися запасатися товарами першої необхідності після введення режиму самоізоляції. За даними Nielsen, в квітні-травні продажі рису в роздробі виросли майже на 40% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Зростання попиту збіглося з нижчими, ніж очікувалося, поставками. За даними міністерства сільського господарства США, виробництва рису в країні в 2019 році впало на 17% – до 8,4 млн тонн. Це обумовлено рекордними дощами, що обрушилися минулої весни на місця його основного вирощування, такі як Арканзас, Міссурі, Міссісіпі, Луїзіана і Техас.

При цьому експерти відзначають, що сприятливий з точки зору погодних умов весняний сезон цього року означає, що підвищення цін може виявитися тимчасовим явищем. Мінсільгосп США прогнозує урожай в цьому році на 17% вище минулорічного обсягу.

Експортні ціни на рис в Азії зростають навіть після того, як великі країни-виробники (Індія і В'єтнам) зняли введені в зв'язку з пандемією заборони на його поставки за кордон. Засуха стала причиною зростання експортних цін в Таїланді.

Крім того, Індія, другий за величиною в світі виробник рису, відчуває гостру нестачу контейнерів для його перевезення на тлі обмежень в роботі портів через коронавірус.

💬 Последние комментарии
ALWAS
Зелёные всегда против. Всего. Хотят нас загнать к первобытному строю. Без электростанций, угля, нефти, газа, заводов и дорог. Да, первобытные люди жили в единстве с природой. Вот такую жизнь и устроить бы зелёным, выделив резервации.....
Кот Матроскин
На саммите будет поставлен вопрос: А не пора ли кончать с демократией?
Сергей
Вовочка уже докатился.
е
а то что? очередной раз бзданешь тут каким-то бредом или матами?
е
вот теперь за СВОИ слова и отвечай.. Ты ж тупая не понимаешь, что за ВСЕ надо отвечать... и за бред сивой кобылы, ТОБОЙ написанный и за маты в адрес оппонентов...
е
ТЫ ВОПРОС НЕ ПОНЯЛА?? В КАКИХ случаях используется мелкая резьба, а в каких крупная?? Ты ж типа ВСЕ знаешь по плашкам и метчикам..))) ...НУ??
Е
о ебанашка появилась, адвокатесса продажной Елены... ну так где твои внушения своей подзащитной, что матом ругаться нехорошо?где внушения, что страну продавать плохо?.. НЕТУ.. ВОТ И ВСЕ ЧТО НАДО ЗНАТЬ...