СВІТОВИЙ БАНК ПІДРАХУВАВ ВТРАТИ КРАЇН ВІД ОБМЕЖЕНЬ ОСВІТИ ДІВЧАТОК

12.07.2018 11:57 tsn.ua/svit
У світі нараховується близько 132 млн дівчаток у віці від 6 до 17 років, які не відвідують школу.

Обмеження доступу дівчаток до освіти завдає серйозної шкоди світовій економіці: країни втрачають від $ 15 трлн до $ 30 трлн через втрачену можливість підвищити продуктивність праці і доходи жіночої частини населення, йдеться в огляді Світового банку (СБ) "Missed Opportunites: The High Cost of Not Educating Girls".

Менше двох третин дівчаток в країнах з низьким рівнем доходів закінчують навіть початкову школу, а неповну середню освіту отримують лише близько 30%. По світу в цілому 77,1% жінок мають як мінімум кілька класів середньої освіти.

При цьому у жінок з повною середньою освітою (СБ оцінює його в 12 років навчання) більше шансів на працевлаштування, а заробляють вони більш ніж удвічі більше тих, хто був позбавлений цієї можливості.

СБ також звертає увагу на значні соціальні та економічні переваги повної середньої освіти для самих дівчаток і їх майбутніх дітей. Для жінок, які отримали хоча б середню освіту, менше ймовірність зіштовхнутися з насильством у сім'ї, їх рівень психологічного благополуччя в цілому вище. Для суспільства в цілому вигода полягає в зниженні дитячої і материнської смертності та голоду, відмову від дитячих шлюбів і уповільнення зростання чисельності населення в країнах, де вона занадто висока, а також активне включення жінок в усі сфери життя.

Жінки, які отримали хоча б середню освіту, приймають більш ефективні рішення в тому, що стосується їх сімей, а їхні діти в середньому здоровіше.

У світі налічується близько 132 млн дівчаток у віці від 6 до 17 років, які не відвідують школу.
Нагадаємо, що Міністерство освіти і науки спільно з міністерством культури, Мінсоцполітики та Міністерством молоді та спорту створить план дій щодо запобігання агресії в навчальних закладах - буллінга.

Керівник Директорату інклюзивного та позашкільної освіти Лариса Самсонова пояснює, що завданням програми буде ліквідація буллінга на ранніх етапах навчання.

Комментарии

Добавить комментарий

АВТОРСКИЕ СТАТЬИ