Тарифи на "світло" будуть зростати
Экономикаbusinessua.com17 мая 2021

Тарифи на "світло" будуть зростати

В Україні з 1 липня впровадять нові умови постачання електричної енергії за умовами спецзобов'язань (ПСЗ). Імовірно, вартість струму збільшиться з 1,68 до 2,5-3 грн за кВт год, залежно від обсягів споживання.

Підвищення зачепить не всіх. Чим вище споживання, то більше доведеться платити. Ймовірно, зростання стосуватимуться тільки тих, хто використовує від 300 кВт год струму на місяць. За кожну наступну кВт год їм доведеться платити за новою ціною. З іншого боку, зараз розглядають можливість повернути пільгові тарифи для тих, хто витрачає до 100 кВт год на місяць.

"Я завжди виступав за те, щоб для тих, хто споживає більше ніж 500 кВт год, ввели вищий тариф. Якщо у людини великий будинок і багато техніки, вона може платити 2,5 грн. Так зараз і розмірковує Кабінет міністрів. Вони спочатку думали про обсяг понад 300 кВт год, а потім від 500 кВт год. Такі ціни (2,5 грн за кВт год) планують встановити 1 липня", – розповідає глава департаменту житлово-комунальної інфраструктури Громадської ради при КМДА Олег Попенко.

Яким повинен бути тариф? Тариф на електроенергію складається з: вартості самого струму, тарифу на передачу мережами "Укренерго", тарифу на розподіл низьковольтними мережами, тарифу на поставку і податки. Ціна в 1,68 грн не покриває реальні витрати. Тільки за транспортування доводиться віддавати 1,51 грн.

За даними Бойка, зараз ціна повинна становити:

2,6-2,96 грн за кВт*год у Києві і Дніпропетровській області;

3,7-4 грн за кВт*год в Івано-Франківській і Луганській областях.

Тобто в кожному регіоні є своя собівартість. Але витрати ділять (і будуть ділити) на всіх, щоб не створювати різні умови для українців, незалежно від їх місця проживання. Як розповідають співрозмовники в уряді, зараз вартість кВт*год електроенергії повинна бути в середньому на рівні 3 грн.

До зростання цін також підштовхують такі рішення:

тариф на передачу для "Укренерго" збільшили до 35 коп. за кВт*год (на 21%);

середньозважений тариф на розподіл підвищився на 31% (до 1,06 грн);

середньозважений тариф на постачання становить близько 10 коп. за кВт*год.

На думку експерта, варто ввести чотири різні тарифи: на перші 100 кВт год у розмірі 90 коп., від 100 до 500 кВт год – 1,68 грн, від 500 до 1000 кВт год – 2,5 грн, і вище за 1000 кВт год – більше ніж 3 грн. Однак і це не вирішить нестачі коштів на компенсацію вартості генерації струму.

2 комментария

Написать комментарий
 • е
  18 мая 2021
  Елена, вот твоя забота о населении.. не зарплаты и уровень жизни поднимать, а тарифы и цены.. так в чем тут забота, а трепло?
  Ответить
 • ЖИЗНЬ ПРИ СВЕЧАХ РОМАНТИКА
  18 мая 2021
  Запасайтесь свечками укры! Здобулы?
  Ответить
💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
ПЕРЕМОГА! Пропахандон Шмуля бильше не Елена!!! УСЁ! Спекся бобик, бильше не тявкает про избранный щирым народом шлях до Эуропы из-за клятых москалив! Тай ы Бандера вже пропал! Чую нова методичка пришла писли встречи Байдена. Как и года два назад, когда вдруг Шмуля резко перестал 3.14здить тут про Орду и азиатов у клятой ватной Рашке. Вот такие они пропахандоны - пыдары- хандоны!
Весёлый Роджер
Абак цэ кто? Москаль чи муравьед?
неПетя
Голос с того света
ПЕРЕВООРУЖЕНИЕ
Означает перевооружение МО на стандарты НАТО!
Старый хрен
А почему бы нет? Большинство подвижного состава только на металлолом и годно.
Неполживый
Меньше гавкай тут, псина москальская. Путин не одобрит.
Весёлый Роджер
Так и есть Шмуля! НО цыц – цэ москальска тайна! Надо собрать усих продажных щирых тварей тай утопить их як крысиную стаю – усих разом, щоб не бегать писли по лесам и искать там схроны! Для этого вже закупил дудочки (китайские конечно), со старым ляховым гимном, ныне гимном щеникакнывмырлых. Запизденцы - як услышат тот, генетичный для них, панський гимн, вспомнють як их эбли паны, так и пийдут уси гуртом у Чёрно море! Ось воно як! А ты всё равно ТУПОЙ мудак! ТАК!