Экономикаnews.finance.uaJun 1

Тарифи на воду знову зростуть: коли і чому

nk_hauz/-m8g_hvd8aeh-in5rtgj.jpg

Українців, які мешкають в будинках з централізованим водопостачанням, чекає черговий неприємний сюрприз: тарифи на холодну воду буде значно підвищено – таке рішення ухвалила Нацкомісія з регулювання електроенергії та комунальних послуг (НКРЕКП).

Подорожчати вода повинна лише з січня 2021 року, але активно говорять про це вже зараз.

У Києві тарифи збираються підвищити на 19%. Якщо сьогодні, за даними “Київводоканалу”, жителі столиці платять 13,44 грн за подачу кубометра холодної води і ще 9,55 грн/куб. м за її відведення, всього 22,99 грн/куб. м, то з нового року за подачу води доведеться платити 14,74 грн (+1,3 грн/куб. м, або на 10% більше), за водовідведення – 12,61 грн/куб. м (+3,06 грн/куб. м або на 32% більше). Зрештою виходить 27,35 грн/куб. м (+4,36 грн / куб. м, або на 19% більше).

Незважаючи на аргументацію НКРЕКП і водоканалів, що підвищення тарифів економічно обґрунтоване, економісти і експерти в сфері ЖКГ згодні з ними лише частково.

Думка експертів. Виконавчий директор Асоціації управителів багатоквартирних будинків Андрій Никончук зазначив, що зараз тарифи на комунальні послуги, в тому числі і на холодну воду, підвищуються із завидною регулярністю, а НКРЕКУ “штампує” їх затвердження згідно із заявками постачальників послуг.

“Так буде доти, доки НКРЕКП або хтось інший не розробить і не затвердить формулу автоматичної індексації тарифів в залежності, наприклад, від зростання мінімальної зарплати та інших об’єктивних чинників, – розповів нам Андрій Никончук. – Ця формула повинна включати дві складові. Перша складова – індикативна, до неї входять об’єктивні показники: підвищення зарплат, подорожчання енергоносіїв, витратних матеріалів для ремонту і модернізації” – зауважив він.

“Друга складова повинна враховувати місцеві умови, наскільки об’єктивні “хотілки” постачальників послуг. Наприклад, в одному регіоні достатньо просвердлити свердловину і качати воду, в іншому регіоні її треба подавати за десятки, а часом і за сотні кілометрів, тягнути труби, будувати підкачувальні станції. Зараз водоканали просто повідомляють НКРЕКП, що планують збільшити тарифи з такої-то дати і з таких-то причин. Ніхто не проводить серйозного аналізу їхніх розрахунків, перш за все це стосується експлуатаційних витрат, які вони насправді. Тому резюмую: підвищувати тарифи треба, але потрібно порівняти з реальними витратами” – резумував експерт.

З Андрієм Никончуком згоден і ексміністр ЖКГ, а нині народний депутат Олексій Кучеренко. На його думку, зараз НКРЕКП не так принципово, як раніше, контролює розрахунки, що подаються водоканалами на затвердження.

“Немає державного контролю за монополістами. Я, для прикладу, вивчив економічні обґрунтування декількох водоканалів, через які холодна вода повинна дорожчати, – розповів нам Олексій Кучеренко. – Причини однакові: зростання зарплати персоналу, хімічних реагентів – в одному випадку вони нібито подорожчали на 180% і так далі. Ніде не закладено значне збільшення інвестиційної складової, тобто витрати на заміну старих труб, закупівлю і встановлення більш економічних насосів, що в майбутньому може зменшити втрати води, знизить споживання електроенергії. Тоді і тарифи можна буде не підвищувати. Тобто сповідається принцип: скористатися ситуацією, отримати більше і проїсти. Зазначу: зростання тарифів прискорилося за останні 5-6 років”.

💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
ОЙ Шмуля Сруль, таки ты поясни народу, а дэ там Роджер от снарядов всрался з переляку и ГЛАВНОЕ!!! А що то за ЩИРОЕ ГИВНО- що отдал приказ бить НЕ ПРИЦЕЛЬНО!!! 25 кг снарядами по мирным жителям? Давай Сруль отвечай!
----
А вот Луночка, вы не чуяли як живут боХато пиндосные жополизы у Албании, Болгарии, Грузии и тд! Тамо так панують, так панують, що там зовсим народу не осталось - одни старики! Сало Америке и Д. Псаки!
Весёлый Роджер
Привет лапа! Как ты там? Оклемалась? Что у тебя было? Советы мои прочитала по борьбе с гриппом или не успела?
Весёлый Роджер
Звиняй, но то нЫ дивчина младая, 58 летняя девственница - то ТУПОЙ продажный вор-прапор Шмуля Сруль! У него от запор тики руль! «Елена -16 апреля 2020 Я куплю ей два гуся,слово офицера…» «Елена - 22 апреля 2020 - Я сама в том же духе и на такую тему как ты написал, столько разных политинформаций и всякой такой аги пропаганды столько провела,что и сама точно не скажу сколько..» «Мудак останется мудаком, Хоть ты возьми его в Европу, Где нужно было думовать, Он напрягает только жопу… Он примитивный и ТУПОЙ, Всему и всем всегда завистник, Лентяй во всём, по жизни злой, Продажный жадный жополизник!(С)»
Игорь
Дурак думкой богатiе
Луна-2
Лучше строить у себя ту же Канаду и Японию, а не завидовать тому как там живут люди.
ПРИВЕТ ИЗ МЫШЕЛОВКИ.
Имея таких союзников как США И Великобритания вы проиграете войну . И ВЫЛЕТИТЕ В ОДНУ БОЛЬШУЮ ТРУБУ.-под названием дефолт ..И извините меня с чего вы будете строить военно - морские базы если вас как липку обдерут ваши же друзья и партнеры -США и Великобритания, которые только спят и думают как бы вас надуть и выслать вам все не нужное - типа РЕЗИНОВЫХ ЛОДОК ЗА БОЛЬШИЕ ДЕНЬГИ - ВЕДЬ БЕСПЛАТНЫМ БЫВАЕТ СЫР В МЫШЕЛОВКЕ...
Авторские статьи