Экономикаua.newsJul 29

Тенденції світових ринків: посилення долара та рекордний розпродаж нафти

nk_hauz/-mfion1wbc3o0ujhuuwm.jpg

Хедж-фонди, які понад рік ставили на зростання ринку нафти, влаштували найбільший за 3 роки розпродаж Brent і WTI. Це стало подією ринку.

Також вперше з початку пандемії спекулянти ставлять на американську валюту, відтак хедж-фонди повірили в стійкість американської валюти.

Ми вирішили висвітлити ключові ринкові тенденції, які обумовлюють цінову кон’юнктуру.

Хедж-фонди влаштували рекордний за 3 роки розпродаж Brent і WTI

Великі спекулянти, які понад року ставили на зростання нафтових котирувань, почали масово закривати позиції, фіксуючи прибуток від ралі, що обумовило зростання ціни Brent вдвічі з листопада.

Упродовж тижня, який завершився 20 липня, хедж-фонди закрили контракти обсягом 58 млн барелів марки Brent і 56,7 млн ​​барелів американського сорту WTI, що випливає зі статистики лондонської біржі ICE та даних Комісії з торгівлі товарними ф’ючерсами США.

Крім цього, розраховуючи зіграти на падінні ціни й купити нафту дешевше хедж-фонди продали «в коротку» 7,9 млн барелів WTI.

У результаті чиста довга позиція (різниця між ставками на зростанні та падінні) в контрактах на американську нафту впала на 64,6 млн барелів, до 316,8 млн барелів. Аналогічний показник для ф’ючерсів та опціонів на Brent скоротився на 49,9 млн барелів, до 261,8 млн барелів.

У цілому по шести ключових ф’ючерсних та опціонних нафтових контрактах на біржах США та Європи хедж-фонди за тиждень продали еквівалент 172 млн барелів, підрахували в Reuters.

Зміна цінової кон’юнктури на ринку нафти

Розпродаж нафти, який за обсягом дорівнює 86 супертанкерам класу VLCC, стала найбільшою з липня 2018 року й увійшла в топ-6 за масштабами упродовж 8 років доступного статистичного спостереження.

Якщо п’ять тижнів тому фонди тримали на балансі контракти обсягом 945 млн барелів, то наразі це 729 млн барелів. При цьому співвідношення довгих позицій (ставок на зростання) до коротких (ставками на падіння) опустилося з 6 до 1 до 4,5 до 1.

Розпродаж відбувся протягом тижня, який став найгіршим для нафтового ринку майже за рік: з позначки 76 доларів за барель ціна Brent знизилася до 67,5 долара після того, як країни ОПЕК+ вирішили розширити квоти на видобуток у 2022 році.

Саудівська Аравія, Об’єднані Арабські Емірати, РФ і Ірак після двох тижнів переговорів узгодили нові ліміти на постачання, що дозволяють ключовим учасникам угоди додати на ринок 1,6 млн барелів на добу з травня 2022 року.

Вони також домовилися збільшити видобуток на 2 млн барелів на день в серпні-грудні, кожен місяць додаючи по 400 тисяч барелів додаткових щоденних постачань.

Після обвалу, нафтові котирування відскочили, відігравши майже всі падіння: у вівторок вересневі контракти на Brent торгувалися по 73,72 долара за барель, а WTI коштував 71,89 долара.

Менеджери фондів переважно закривали довгі позиції, розпродаючи контракти, які купували в розрахунку на зростання цін: за тиждень вони позбулися 153 млн барелів в рамках таких угод.

Обсяг нових коротких позицій — тобто ставок на падіння — становив лише 18 млн барелів, зазначають в Reuters.

З точки зору балансу попиту і пропозиції ринок нафти залишається дефіцитним, відзначає стратег Сбербанк CIB. За оцінкою ОПЕК, споживання перевищує видобуток на 2 млн барелів на день.

Але спекулятивних інвесторів куди більше турбує розворот в політиці ФРС США, яка починає обговорювати згортання програми викупу активів.

На тлі прискорення базової інфляції до максимумів з 1991 року американський центробанк може вже в грудні почати відхід від монетарної політики кількісного пом’якшення в рамках якого в ринки отримали 3,5 трильйона доларів додаткової ліквідності.

На цьому тлі «великі гроші» починають виходити зі ставок на рефляцію, відзначає стратег Nordea Адреас Стено Ларсен.

Хедж-фонди закривають позиції на сировинних ринках, фіксуючи прибуток після рекордного за кілька десятиліть ралі, й переходять до ставок на зміцнення долара, який, за словами Ларсена, «має шанси бути сильним» після розвороту політики Федрезерву.

Варто зазначити, з початку липня 2021 року настрій на ринку нафти все більше визначається стурбованістю тим, наскільки штам COVID-19 «Дельта» зможе перешкодити економічному відновленню за межами США: учасники ринку стали турбуватися про те, що зростання світової економіки, можливо, вже досяг піку і що інвестори, купували нафтові ф’ючерси для захисту від інфляції (їх досить багато), тепер можуть розпочати продаж.

Водночас ситуація з інфляцією залишається неоднозначною. Прискорення зростання ІСЦ в США, сильні макроекономічні дані з Китаю та прагнення Демократичної партії ухвалити черговий великий пакет фіскальних заходів (інфраструктурний проєкт адміністрації Байдена) дозволяють припустити, що пік економічного зростання може бути попереду й інфляція залишатиметься на підвищених рівнях.

Хедж-фонди повірили в долар

Від початку пандемії великі спекулянти ставили на зниження долара до світових валют. Наразі ці хедж-фонди починають масово закривати свої позиції.

За підсумками минулого тижня хедж-фонди вперше з березня 2020 року повернулися до ставок на зростання американської валюти, підрахували аналітики ING на основі статистичних даних Комісії з торгівлі товарними ф’ючерсами США (CFTC).

Чиста позиція у ф’ючерсах та опціонах на курс долара до 10 ключових валют стала довгою — тобто ставки на зростання долара перевищили ставки на його падіння.

На минулому тижні хедж-фонди закривали позиції проти долара практично у всіх валютних парах, за винятком швейцарського франка, ставки на зростання якого виросли на 2,4% до 18% від всіх контрактів, що перебувають в обігу.

Найбільші ставки на падіння великі спекулянти тримають в австралійських доларах та японських єнах – 22% і 29% від відкритих позицій. За тиждень вони зросли на 3,4% і 1,4% відповідно.

До ставок на зростання долара хедж-фонди перейшли в парі з британським фунтом: поки їх обсяг, втім, не істотний – 2% від контрактів у зверненні.

При цьому фонди, як і раніше утримують позиції на зростання курсу євро, канадського долара і новозеландського долара до долара США, хоча й скорочують їх — на 2%, 6,5% і 0,6% відповідно за підсумками минулого тижня.

Розворот в позиціях фондів пов’язаний з очікуваннями посилення політики ФРС США й згортанням глобальних ставок на рефляцію (тобто прискорення інфляції зі зростанням цін на сировину і зміцненням сировинних валют), відзначає стратег ING.

Великий капітал починає готуватися до того, що безпрецедентні вливання доларової ліквідності у світові ринки близькі до фіналу: Федрезерв підтвердив, що починає обговорювати згортання «кількісного пом’якшення», в рамках якого розширено баланс на 3,5 трильйона доларів, продовжуючи вливати по 120 млрд доларів в місяць.

Найближчим часом посилювати долар буде різниця між базовою інфляцією в ЄС та США, відзначає стратег Nordea.

Механізм надзвичайно простий: коли базова інфляція в США перевищує прогнози, а Європі — не дотягує до них, це породжує розрив очікувань щодо грошової політики ФРС і ЄЦБ. Іншими словами, в той час, як ЄЦБ продовжить «друкувати» гроші, ФРС можуть зупинитися.

Якщо обґрунтувати припущення лише на історичній кореляції інфляції та курсів, то євро до долара може опуститися до позначки 0,9, що є найменшим значенням від 2002 року, випливає з розрахунків аналітиків Nordea.

Нагадаємо, за підсумками червня 2021 року базова інфляція в США, розрахована без урахування волатильних компонентів, таких як харчові продукти та енергоносії, вийшла на рекордний максимум з 1991 року – 4,5%. Аналогічний показник в зоні євро становив 0,9%.

💬 Последние комментарии
Гость
У Каменюки черноморская акула откусила хуй под корень и теперь у него фантомные боли . Шо болить рагуляцкий евнух !
Каменяр
Я періодично переглядаю відео з презентацією "русскоязычной челюсти" і просто умиляюсь.
Гость
Каменяр - галычанский рагуль i пIдарас ! Ездит на выходных у Польшу в переходах сосать - пидробиток называется!
Каменяр
Рускоязычная челюсть - гірше ніж челюсть акули, і тим більше ніж кулак. А на кулак "рускоязычные челюсти" нарвались вже не раз...
Каменяр
При Путинскій владі СУЩЕСТВУЕТ вся Росія, за винятком кооперативу "ОЗЕРО" та кількох тисяч конвоїрів і охоронців новоявленого імператора.
Гость
Дристовича кастрировать ( это щас модно , он будет не против ) , а потом засунуть его язык мигранту негру в жопу и моднейший получится речнык!!!
Каменяр
Росія розірвала добросусідські відносини, і за "правом старшого брата" ВЧИНИЛА ЗБРОЙНИЙ НАПАД і ПОГРАБУВАЛА український народ, ув'язнила тисячі людей в Криму та на Донбасі, тисячі людей покалічила фізично і духовно. І це не тільки в Криму, але і в Росії і на Донбасі.