Экономикаagrotimes.ua1 авг.

Ціна на цукрову кукурудзу формується у південних областях

nk_hauz/-mfsuys2k4e8axvuf_52.jpg

У південних областях України, де масово вирощують цукрову кукурудзу, формується ціна на неї завдяки гуртовим ринкам, звідки товар розїжджається по всій країні.

Про це інтерв’ю журналу «Плантатор» розповів і Сергій Скороход, директор магазину «Адоніс» у селі Великі Копані Херсонської області. Підприємство, яке він очолює, є дистриб’ютором турецької селекційної компанії MAY Seed, у портфелі якої цукрова кукурудза займає одне з чільних місць.

За словами спеціаліста, саме через клімат її вирощування не може собі дозволити низка країн. Україна цій культурі підходить, особливо південні області: Херсонська, Одеська, Миколаївська.

«Звісно, ті фермери, які хочуть отримати надранню продукцію, ризикують навесні вскочити в халепу, але в цілому для виробників раптові приморозки погоди не роблять, – наголосив Сергій Скороход. – Крім сприятливих кліматичних умов на Півдні, вирощування там цукрової кукурудзи на свіжий ринок має економічну доцільність. Ці області є курортними, тож качани можна збувати на місцевих ринках. Виробник із західної області, приміром, виростивши 5 га для свіжого ринку, може не знайти у своїй місцевості збут для всього врожаю, особливо якщо він дозріє одночасно. Натомість на Півдні є гуртові ринки, куди можна поставити свою продукцію і звідки вона потім роз’їдеться по всій Україні. Саме на цих ринках формується і ціна на солодкий товар».

Авторские статьи