Ціна російського газу зі знижкою буде нижча за $250, – Демчишин
Экономикаzik.ua31 марта 2015

Ціна російського газу зі знижкою буде нижча за $250, – Демчишин

Закладена у газовому контракті 2009 року формула з урахуванням збереження знижки приведе до зниження ціни російського газу для України з другого кварталу до менш ніж $250 за 1 тис. куб. м, повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин.

«Я знаю, що ціна буде нижча ніж $250. Ми очікуємо, що це буде за формулою $248. (Але) там розрахунки змінюються щодня залежно від формули», – сказав він журналістам після засідання уряду у вівторок.

Водночас під час короткого підходу до міністра питання про те, чи продовжить «Нафтогаз» закуповувати газ у «Газпрому» після 1 квітня, коли завершується дія «зимового пакета», не порушували, пише Інтерфакс-Україна. Як повідомлялося, на тристоронніх переговорах у Брюсселі 20 березня сторони майже повністю домовилися про умови постачання газу з квітня – після закінчення «зимового пакета». Різниця лише в контрактному принципі «бери або плати» – його оспорюють у Стокгольмському арбітражі, і за ним «Газпром» вже нарахував Україні штрафні санкції понад $20 млрд. У «зимовому пакеті» він не застосовувався. Російська сторона не хоче відмовлятися від нього далі, адже це похитне позиції «Газпрому» в суді. Зі свого боку, Київ та Брюссель висловлюються за продовження «зимового пакета». Окрім цього, російська сторона, погодившись продовжити знижку у розмірі 30%, але не більше ніж $100 за 1 тис. куб. м, знову ставить питання про погашення боргів, які українська сторона не визнає й оспорює в арбітражі. Ціна газу в контракті 2009 року прив’язана до світових цін на нафту. У першому кварталі 2015 року вона знизилася до $329 за 1 тис. куб. м із $378 за 1 тис. куб. м у четвертому кварталі 2014 року.

1 комментарий

Написать комментарий
  • Женя
    31 марта 2015
    кто же тебе эту зныжку дасто то
    Ответить