Цінова кон'юнктура ринку все ще не дає змогу аграріям масово продавати збіжжя

04.12.2019 20:48 agrotimes.ua
Ціни на більшість основних культур усе ще лишаються надто низькими, аби фермери могли наростити їх продажі. Так, вартість основних зернових наразі в середньому на 30% нижча, ніж була в цей період минулого року.

Про це AgroTimes розповів голова ФГ «Неофіти» Ігор Неофіта (Кіровоградська область).

За його словами, аграрії намагаються по змозі притримати збіжжя, особливо пшеницю, соняшник та кукурудзу, в очікуванні більш сприятливих цін. Зокрема, в господарстві «Неофіти» продають зерно виключно з розрахунку щомісячних обов’язкових витрат на зарплату, сплату податків тощо.

«Ми зараз намагаємося максимально притримати пшеницю, продаємо здебільшого кукурудзу та соняшник у тих обсягах, виручка за які дає змогу нам закрити основні щомісячні виплати. Решту збіжжя зберігаємо в очікуванні кращої ціни. Зерно перевозимо автомобільним транспортом одразу в порт. Там наразі за кукурудзу пропонують 5200-5300 грн/тонна, за соняшник – 9600-9800 грн/тонна», – зазначив Ігор Неофіта.

За його словами, автомобільна логістика цього року подорожчала, що також стримує господарства від масового збуту врожаю.

Крім того, деякі аграрії розповідають, що притримують на складах також і сою в очікуванні скасування «соєвих правок».

Комментарии

Добавить комментарий