Экономикаnews.finance.uaFeb 24

У 2019 українці в Польщі витратили рекордну суму грошей - статистика

nk_hauz/-m0mxz-jo1eh2clrh03i.jpg

У 2019 українці в Польщі витратили рекордну суму грошей – сума витрачених коштів за рік зросла в два рази, тоді як перекази в Україну майже не зросли.

Про це повідомляє аналітичний департамент Міжнародної компанії з аутстафінгу “Gremi personal” з посиланням на офіційні дані Центрального статистичного управління Польщі (Główny Urząd Statystyczny – GUS).

Зазначається, що за 2019 рік загальна сума витрачених українцями коштів у Польщі досягає 2,14 млрд доларів, тоді як в 2018 році вона склала 1,05 млрд доларів.

“Якщо орієнтуватися на офіційні дані Національного банку України, то українці переказали з Польщі в Україну в 2019 році – 3,8 млрд дол, а в 2018 році – 3,6 млрд дол. Тобто ми бачимо стрімке зростання в 2 рази витрат українців саме на території Польщі, тоді як перекази в Україну майже не зросли.

Це негативна тенденція для економіки України. Вона страждає не лише від браку робочої сили, а й від того, що українці все більше віддають перевагу польським товарам, а не збільшують переказ грошей в Україну, де б вони витрачалися на придбання товарів українських виробників”, – заявив експерт з міжнародного працевлаштування і власник компанії з аутстафінгу “Gremi personal” Євген Кириченко.