Экономикаiviche.com19 февр.

У 2020 році український експорт IT-послуг «заробив» $5 млрд

nk_hauz/-mtrbximmp_rjuqqcu8c.jpg

Українські програмісти отримують найменшу зарплату в Європі – трохи більше $28 тисяч

У минулому 2020 році Україна наростила експорт ІТ-послуг до рекордних 5 млрд доларів. Про це повідомляє портал «Курс України» з посиланням на дані Національного банку України.

Таких результатів вдалося досягти IT-сфері, не дивлячись на те, що експортний сегмент в економіці країни показав скорочення у 2020 році – на 4,6%. Але при цьому експорт ІТ-індустрії збільшився на 853 млн американських доларів. А це більш ніж на 20% за рік.

Експерти відзначають, що українські інформаційні технології постійно показують ріст у ціні та роблять це навіть в умовах обмежень через карантин, які болісно вдарили по майже всіх сферах економіки. Для порівняння, сума експорту пропозицій у IT-сфері з 2016 по 2020 рік дорівнювала 16 млрд доларів США.

Однак при цьому IT-сфера невдовзі може зіткнутися з проблемою нестачі фахівців, оскільки українські вищі навчальні заклади не можуть задовольнити потреби ринку. Тому однією з умов для нарощування Україною експорту в цьому сегменті має стати збільшення кількості ІТ-спеціалістів на ринку праці.

«Для довгострокового зростання експорту цифрових послуг необхідно сконцентруватися на питанні людського фактору. Його слід вирішувати як через освіту і підготовку нових фахівців, так і через залучення у цю сферу іноземних фахівців, і створення для них найбільш комфортних умов життя та праці», – заявив глава сектора ІСТ Офісу ефективного регулювання Ігор Самоходський.

До речі, експерти порталу Electronics Weekly підрахували скільки отримують програмісти в Європі. Так, найбільші зарплати отримують «айтішники» у Великобританії, а от зарплати українських фахівців виявилися одними з найменших.

Середня зарплата британських розробників становить 64 315 доларів, на другому місці Нідерланди – 64 045 доларів. У трійку лідерів за рівнем зарплати програмістів входить Німеччина, там IT-фахівець отримує у середньому 58 503 американських долари.

Їх колеги з України можуть розраховувати на середню зарплату в розмірі 28 184 долари.

Нагадаємо, до 2024 року українські вузи будуть готувати на 23% більше IT-фахівців.

💬 Последние комментарии
Утренний Ургант Усамы бин Ладена
Камрады-талибы, обратите внимание как эта дура Елена (не эта, которая поддельная, а та которая настоящая) старательно вылизывает на все стороны и агрессивно стремится захватить лидерство в талибане прямо как всратый бандеровец Порошенко... Я, конечно, понимаю, что лежит в основе такого поведения. Более того, тоже самое лежит и в основе поведения самой широкой демократической общественности. Но еще Платон предупреждал, что это вступает в противоречие с интересами общества. А опять еврей кибернетик Норберт Винер, который сам себя называл математематиком, это только подтвердит. Демократическая общественность - вот главная угроза стабильности! А ведь люди, на самом деле, стремятся не к переменам, а к стабильности!
Дуит
Кен ю, Блинкен? Судя по монологам - таки кен. Слова не мальчика, но мужа мало кто может делать.
кипчак
Вчера Сергей Михеев потряс присутствовавших на передче у Соловьева кратким, но содержательным и доходчивым выступлением о роли украинцев в мире и как для достижения своей цели их используют США. Лучше не скажешь и не сформулируешь.
кипчак
И не такие воинственные блин с кулебякой пропадли на морозных просторах. Пока целыми ноги унести никому не удлось.
------
АДКБ чтото было но для войны мало.
Елена
А как же я , верная холуйская морда? Меня москалям оставляют ?
О, УКРАИНА! КАК НИЗКО ТЫ ПАЛА...
О, СКОЛЬКО ДОЛБОЁБОВ ЧУДНЫХ РОЖДАЕТ уКРАИНСКИЙ ДУХ! ЗДЕСЬ ПЕТЯ, СЫН АБОРТОВ ТРУДНЫХ, И ЗЕЛЯ - КОКАИНА ДРУГ!