У червні інфляція прискорилася до 2,4%
Экономикаmind.ua11 июля 2020

У червні інфляція прискорилася до 2,4%

За даними Державної служби статистики України інфляція в червні 2020 року прискорилася до 2,4% у порівнянні з 1,7% у травні. Ціни зросли на 0,2%  Про це йдеться на сайті Національного банку України. 

«Попри прискорення споживча інфляція перебувала нижче цільового діапазону 5% ± 1 в.п. і залишалася меншою у порівнянні з прогнозом, опублікованим в Інфляційному звіті за квітень 2020 року. Зростання цін стримували слабкий внутрішній попит, сприятлива ситуація на валютному ринку та відносно низькі ціни на енергоресурси. Водночас відбувалося подорожчання сирих продуктів через несприятливі погодні умови», – йдеться в повідомленні.

Раніше ексочільник Нацбанку Яків Смолій заявляв про політичний тиск з боку влади. Зокрема він наголошував, що неодноразово говорилося про те, щоб підвищити рівень інфляції й курс гривні до тих показників, які закладені в бюджеті.

«На багатьох нарадах за участю народних депутатів, представників уряду, прем'єр-міністра та президента лунали заклики про те, що НБУ повинен залити економіку грішми, що Нацбанк повинен змінити наші регуляторні акти, щоб не регулювати банківський сектор, встановити курс, вигідний окремому сектору економіки або експортерам. І доходило до того, що нам говорили «ми заклали в бюджет інфляцію 11% і курс 30 грн/дол., а ви не хочете цього робити». Я це розцінюю як тиск», – заявив Смолій.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський заявив, що через завищений курс гривні до долара, закладений в бюджеті, українські підприємства «недоотримали мільйони й закрилися».

2 комментария

Написать комментарий
 • Иаков Хуцпа
  11 июля 2020
  И ВВП сократился: https://antikor.com.ua/articles/393236-vvp_ukrajini_skorotivsja_majhe_na_6
  Ответить
 • ЧТО ЗА ЖОПА НА КУПЮРЕ
  12 июля 2020
  ЧТО ЗА ЖОПА НАРИСОВАНА НА КУПЮРЕ ЗА ПОРТРЕТОМ? ДА ЕЩЁ С ВСТАВЛЕННЫМ ЦВЕТОЧКОМ? НЕ СЫНКА ЛИ ПОРОШЕНКО? ДА ЕЩЁ И НАДПИСЬ - Я ВЕРЮ В БУДУЩЕЕ УКРАИНЫ! ХУДОЖНИК ПРИКОЛИСТ ОДНАКО!
  Ответить