У галузі свинарства почався кризовий період
Экономикаmeat-inform.com30 декабря 2020

У галузі свинарства почався кризовий період

Цього року ситуація на ринку свинини в Україні, як і у всьому світі, була нестабільною та непрогнозованою. Хоча навесні та в літні місяці вітчизняні свинарі були в кращій ситуації, ніж їх колеги в ЄС та США, оскільки за кордоном багато боєнь закривались через спалахи коронавірусу серед працівників, що спричинило перебої в роботі галузі. Також на ринок мало вплив поширення африканської чуми свиней.

Через позитивну ситуацію протягом трьох перших кварталів в Україні навіть зросло поголів’я свиней. Утім, здорожчання зернових та економічна криза, що вплинула на купівельну спроможність споживачів, призвели до зменшення прибутковості галузі, зазначає Оксана Юрченко, президент Асоціації “Свинарі України” (АСУ).

“Напередодні зимових свят, коли очікували сезонного покращення ринкової ситуації, традиційний сценарій не реалізувався. Звинувачувати імпорт у цьому не варто… Коронакриза “наздогнала” людей. Збільшилася кількість випадків, люди перенаправили частину витрат з продовольчого кошика на ліки. Далася взнаки економічна криза. Сектор ХоРеКа працював на мінімальній потужності. Істотне здороження вартості комунальних послуг також мало свій негативний наслідок на купівельну спроможність населення. Ціна на живець, відповідно, продемонструвала не висхідну, а негативну динаміку. І це при тому, що собівартість виробництва, порівняно з початком року, зросла в середньому на 30% через стрімке здороження зернових… Ми констатуємо, що почався “кризовий період”, що є закономірним для розвитку галузі, адже вона циклічна. 3,5 роки роботи в комфортних умовах скінчилися, зараз час перевірки на стійкість, який, на жаль, переживуть не всі гравці ринку. Очікуємо, що з потеплінням ситуація почне “вирівнюватися”, – зазначають в АСУ.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
999
Глас вопиющего в пустыне
999
Налицо дежа вю. Благодаря фальсификациям Байден пришел к власти подобно Ющенко на Украине. Готовься,Украина. Виктория Нуланд уже накупила печенюшек и точит когти,чтобы вместе с Байденом снова вцепиться в тебя после небольшой четырехлетней передышки.
999
God bless You Donald. We shall pray for You in 2024 year.
Елена
И тебе делать будут,а где уже болгары делись?
Елена
Красота моя согласно моему возрасту,я иллюзий не строю и в облаках не летаю,не гони беса и не приписывай мне якобы неземную красоту,земная у меня красота,ну правда немножко божественная,самую малость,ха.
Елена
У меня всё есть козлоослик,я миллионный раз говорю,ни ко му не за ви ду ю, понятно?а лишнего мне не надо,по себе примитивы судите, ограниченность не даёт расширить рамки действительности , реального положения вещей, дурачок,иут я сто раз это писала.
Весёлый Роджер
ЭЙ запорычЬ! Я тоби ныне смог прочитать, ты немногословен и как ни странно, пишешь без разжижения мозгов и почти по существу дела! Шо, купил антидиарейное средство от словесного поноса. Поздравляю, хорошее лекарство – действует. Тильки ты не жмотись, а курс пропей. Таки я про шо пишу тоби, вот ты обосрал полностью ваших панов – пиндосов, а як же теперь рядовому скакуну житти? Ты подумовал? Ты же Шмуле_Елен у душу насрал. Для него Америка цэ ни тильки жвачка, скики от пуза жрачка и халявная життя – вот и песня него вся.