У Латвії гниє урожай полуниці через відсутність заробітчан
Экономикаkurkul.com02 июля 2020

У Латвії гниє урожай полуниці через відсутність заробітчан

У Латвії частина урожаю полуниці може згнити на полях через відсутність сезонних працівників, а місцеві безробітні не хочуть збирати ягоди.

Через карантинні обмеження країна не змогла залучити достатньої кількості сезонних працівників, адже багато з них виїхали до інших країн, через що значна частина врожаю ягід в Латвії може згнити, повідомляють у бюро Латвійської асоціації плодівників.

Зазначається, що збір урожаю ранньої полуниці почався вже 2 тижні тому і триває досі. Через те, що великі ягідні господарства зазвичай працюють окремо з різними сортами, то точного прогнозу щодо урожаю говорити рано. А пізня полуниця ще не дозріла.

У відомстві наголосили, що відсутність сезонних робітників буде мати негативний вплив на латвійську економіку, обсяг недотриманих податків і купівельну спроможність фермерів, адже урожай не буде зібраним та проданим.

В інших галузях сільського господарства також спостерігається нестача робочої сили, особливо важкий час очікується на початку осені.

2 комментария

Написать комментарий
 • яктовоно
  02 июля 2020
  Так, місцеві безробітні не хочуть збирати ягоди, а украинцы свin за очi едут рачкуваться на их делянках.Потому как нужда у них позлее, чем у латвийских безработных. Вот здобулы, так здобулы на революции гiдностi. А на заробiткi из-за вируса не поедешь на пана работать, у себя все предприятия разворовали-позакрывали. Но ничего. Главное - погромче "слава!" кричать, про хероев не забывать. Тодi зовсiм вiльними будуть. На полякiв, чи на прибалтiв: хочу працюю, хочу - нi. В дырявых, как кружева, труселях.
  Ответить
 • та
  02 июля 2020
  Чекайте і в Україні таке буде , ще гірше
  Ответить