У Мінфіні озвучили прогноз дефіциту держбюджету
Экономикаfbc.ua20 апреля 2021

У Мінфіні озвучили прогноз дефіциту держбюджету

У Міністерстві фінансів прогнозують, що дефіцит державного бюджету на наступний рік очікується на рівні 3,5% ВВП, тоді як у січні держбюджет виконано із дефіцитом у 4 млрд 900 млн гривень.

За словами глави Мінфіну Сергія Марченка, коли було підписано меморандум із Міжнародним валютним фондом, Україна погодилась на такий рівень дефіциту у 2022-му. Підготовлено бюджетну декларацію, де прописано це.

Марченко зауважив, що Міністерство фінансів зацікавлене у нижчому рівні дефіциту, проте його різке зменшення неможливе в умовах кризи. Українська влада не може дозволити істотний вплив фіскальної ролі держави на економіку – те, що можуть собі дозволити Сполучені Штати чи країни Європейського союзу, наголосив він.

Міністр нагадав, що в Україні джерела запозичень доволі обмежені, адже все залежить від того, чи є програма з Міжнародним валютним фондом, Світовим банком чи макрофінансова допомога від ЄС.

Нагадаємо, за інформацією Міністерства фінансів, у 2021 році Україні доведеться виплатити 599 млрд 60 млн гривень заборгованості за державним боргом. З яких – 438 млрд 570 млн гривень становитимуть платежі за внутрішнім боргом, 160 млрд 490 млн гривень – за зовнішнім.

Також ми писали, що у Мінфіні назвали головною проблемою 2021 року – обмеження держбюджету. Відтак, деякі державні рішення не будуть забезпечені бюджетним ресурсом.

Написать комментарий