У НБУ розповіли про літні ціни на газ
Экономикаfbc.ua05 мая 2021

У НБУ розповіли про літні ціни на газ

Згідно з “інфляційним звітом” Національного банку, цього літа вартість “блакитного палива” буде у більш ніж двічі вищою за цінові мінімуми літа 2020-го року.

Зі звіту випливає, що водночас, за підсумками поточного року вартість природного газу буде приблизно на тому ж рівні, що й минулого року, у зв’язку з поступовим зниженням цін на європейських газових хабах упродовж року та посиленням конкуренції на українському ринку.

При цьому, тарифи на житлово-комунальнальні послуги зростатимуть, адже їх не коректували минулого року, попри здорожчання газу та збільшення витрат на оплату праці.

В Україні з 1 травня на ринку природного газу почали діяти нові правила. Усі газопостачальні компанії запустили річний газовий продукт – фіксовану вартість “блакитного палива”, яка діятиме для українців упродовж року.

Раніше повідомлялося, що у компанії «Нафтогаз» заявили, що тепер споживачу буде простіше змінити постачальника газу. Зокрема, був оновлений процес перевірки прав власності у всіх заявках, які споживачі подають для заміни. Простіше кажучи, процес був автоматизований, і це дозволяє економити час та людський ресурс. Для цієї мети було проведено інтеграцію даних до держреєстру прав на нерухомість.

Також ми писали, що у «Нафтогазі» планують знизити ціни на газ для українців до початку наступного опалювального сезону. І навіть розробили кілька кроків, які, теоретично, допоможуть знизити ціни.

Написать комментарий