Экономикаnews.finance.uaFeb 16

У НБУ розповіли, що заважає відновленню кредитування та іпотеки

nk_hauz/-m0al_hrukbdxxkmqyic.jpg

Для відновлення масштабного кредитування бізнесу та іпотеки необхідно посилити захист прав кредиторів, реформувати судову систему і збільшувати кількість прозорих і якісних позичальників.

Про це написала перша заступник голови Національного банку Катерина Рожкова.

За її словами, премія за ризик і накладні витрати при кредитуванні для банків складають в середньому від 4 до 6% річних у вартості кредиту.

“З одного боку, економіка і бізнес потребують ресурсів, банки мають достатньо ліквідності. Але з іншого – високі ризики і супутні витрати роблять кредитну ставку неприйнятною. Інша сторона проблеми – недостатня прозорість структур власності та фінансової звітності позичальників”, – написала Рожкова.

На думку НБУ, банки не хочуть приймати на себе додаткові невиправдані ризики.

“Серйозною перешкодою на шляху відновлення кредитування залишається премія за ризик. Для цього зусиль виключно банків і фінансового регулятора недостатньо.

Йдеться про судову систему, дозвільну систему та систему роботи інших державних інститутів, які повинні забезпечувати рівні правила гри, конкуренцію, прийнятний інвестиційний клімат”, – йдеться в колонці.

Результати останнього опитування банків свідчать, що саме це основна перешкода для повноцінного відновлення кредитування.

“Ще один наш пріоритет – запуск іпотеки. Минулого року ми запитали у банків: “Чому ви не кредитуєте іпотеку?” – пише перша заступниця Якова Смолія.

Три основні відповіді звучали так:

  • Мораторій на стягнення майна за валютними кредитами;
  • Незахищеність прав кредиторів;
  • Непрозорість первинного ринку житла.

За словами Рожкової, кілька кроків дозволять вирішити проблеми ринку нерухомості.

“Прозорість ринку нерухомості, в тому числі за рахунок доступу учасників ринку до держреєстрів; посилення відповідальності забудовника за порушення умов угоди; введення дієвих генпланів міст і дотримання державних будівельних норм”, – йдеться в колонці.

💬 Последние комментарии
ЗОЛОТО БУДЕТ РАЗВОРОВАНО!!!
Если отдадут золото скифов украине, его больше никто не увидит!!!
ЭТО ПРОПЛАЧЕННЫЙ РЕЙТИНГ!!!
А сколько украина заплатила за такой рейтинг? В реале - Куев занимает 16-е место снизу рейтинга!!! Грязный и отвратительный город Куев!!!
Ровненский Чернобыль 2.0
На Ровенской АЭС после разгерметизации трубопровода вспыхнул 3-й блок - радиация зашкаливает больше чем на Фукусиме. 19 человек и 7 ед. техники сгорели заживо...
гр.ебаный стыд
Американская военная база "РАМШТАЙН" в Германии просит на коленях у Путина - немножко газу!!! Они замрзают и голодают без вонючего Российского газа, им неначем приготовить себе еду, постирать кружевные труселя и согреть свои розовые попки !
Весёлый Роджер
Ну ы шо? Ы шо с того, шо фрау не фрау, а пани? Её же не взяли "на кармане"? Вот ты запор-заднемотор, тоже и не украинец и не русский, ну як и Шмуля Сруля, но вы же считаете себя избранными и офуенными АНАЛитиками. Которые могут тут поучать всех и по ВСЕМ вопросам - от сантехники до гинекологии! Хотя мозгов у вас на пару, як у курицы, только пархатая наглость и пиСжение чужих комментов в Инете! Я разве не прав? А соврать про то, як москали ежиков жрали и мосты с картона строили - цэ шо - признак высокого интеллекта? Или проплаченной подлости? Хотя да, у избранных, як и у щирюков - гроши ны пахнуть!
КОГДА ВЫПАДАЮТ МОЗГАМИ!!!
"Когда выпадают волосами" - дальше можно не читать! Автор выпадает мозгами!!!
Из ост-балтов делаю мыло
А с ост-балтами что настоящие немцы хотели сделать? Уничтожить! Чтобы эта грязная азиатская кровь не портила людям жизнь! И судя по поведению некоторых местных черносотенцев это таки нужно сделать.