У НБУ розповіли, що заважає відновленню кредитування та іпотеки
Экономикаnews.finance.ua16 февраля 2020

У НБУ розповіли, що заважає відновленню кредитування та іпотеки

Для відновлення масштабного кредитування бізнесу та іпотеки необхідно посилити захист прав кредиторів, реформувати судову систему і збільшувати кількість прозорих і якісних позичальників.

Про це написала перша заступник голови Національного банку Катерина Рожкова.

За її словами, премія за ризик і накладні витрати при кредитуванні для банків складають в середньому від 4 до 6% річних у вартості кредиту.

“З одного боку, економіка і бізнес потребують ресурсів, банки мають достатньо ліквідності. Але з іншого – високі ризики і супутні витрати роблять кредитну ставку неприйнятною. Інша сторона проблеми – недостатня прозорість структур власності та фінансової звітності позичальників”, – написала Рожкова.

На думку НБУ, банки не хочуть приймати на себе додаткові невиправдані ризики.

“Серйозною перешкодою на шляху відновлення кредитування залишається премія за ризик. Для цього зусиль виключно банків і фінансового регулятора недостатньо.

Йдеться про судову систему, дозвільну систему та систему роботи інших державних інститутів, які повинні забезпечувати рівні правила гри, конкуренцію, прийнятний інвестиційний клімат”, – йдеться в колонці.

Результати останнього опитування банків свідчать, що саме це основна перешкода для повноцінного відновлення кредитування.

“Ще один наш пріоритет – запуск іпотеки. Минулого року ми запитали у банків: “Чому ви не кредитуєте іпотеку?” – пише перша заступниця Якова Смолія.

Три основні відповіді звучали так:

  • Мораторій на стягнення майна за валютними кредитами;
  • Незахищеність прав кредиторів;
  • Непрозорість первинного ринку житла.

За словами Рожкової, кілька кроків дозволять вирішити проблеми ринку нерухомості.

“Прозорість ринку нерухомості, в тому числі за рахунок доступу учасників ринку до держреєстрів; посилення відповідальності забудовника за порушення умов угоди; введення дієвих генпланів міст і дотримання державних будівельних норм”, – йдеться в колонці.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
АНОНИМНУС
алешка-г вот ты вякаешь что что-то не так. а ты разомни мозг и предложи свой вариант, а то гав-гав что не так ты гаразд а умишки на большее не хватает?!!
Гость
И "подцепив COVID-19… в Украину вернулись сотни тысяч заробитчан, которые работали на польских фабриках, трудились на испанских стройках и ухаживали за итальянскими стариками".
Гость
И что видим: "очередной майдан 2013–2014 годов жестко швырнул Украину в сторону Запада, но не в объятия, а под ноги".
кипчак
От сотворения мира начнут, только бы не добраться до действующих , реальных бандитов, воров и мародеров. Хотя я не против, если начнут с 1991 г., нечего щадить никого.
Игбун Хохлов
Так полицаи вылавливают тех, кто без намордника. Я вчера выходил, так на шею его нацепил для отмазки.
Гость
И "человек так уж устроен, что (если он думающий, размысляющий сам по себе) тянется к великому и красивому".
Гость
Как-то всё огорчительно...