Экономикаnews.finance.ua26 июн.

У Раді пропонують ув'язнювати недобросовісних реєстраторів і нотаріусів

nk_hauz/-mahscsq8o6hl84lfmym.jpg

Парламентарі працюють над тим, щоб ліквідувати проблему рейдерства в державних реєстрах. Про це в коментарі УНН розповіла голова ТСК з питань захисту прав інвесторів, народний депутат Галина Янченко.

Вона нагадала, що перший антирейдерський законопроєкт був схвалений ВР у жовтні 2019 року.

“Перші результати вже є. Якщо подивитися статистику, то в 2018 році було відкрито близько 28 кримінальних проваджень, пов’язаних з рейдерськими атаками. У 2019 році – вже 29 тисяч відповідних кримінальних проваджень. Це означає, що донедавна в нашій країні відбувалося близько 80 рейдерських правопорушень щодня”, – говорить Янченко.

Цього року ситуація дещо покращилася. Оскільки за результатами першого кварталу відкрито менш ніж 2 тисячі проваджень.

“Бачимо позитивну динаміку, але проблема зберігається”, – додає нардеп.

Тому сьогодні ТСК працює над тим, щоб звести рейдерство нанівець. Для цього депутати готують два антирейдерські законопроєкти. Один з них передбачає низку змін до КК України.

Документом, серед іншого, пропонується посилити відповідальність державних реєстраторів за участь у рейдерських злочинах.

“Серед пропозицій – більш жорстке покарання за підробку документів і втручання в роботу реєстрів. Збільшення в 10 разів штрафів для осіб, які подають на державну реєстрацію підроблені документи – до рівня від 85 тисяч до 170 тисяч грн, або обмеження волі на строк до 2 років”, – інформує Янченко.

Окремо законопроєктом пропонується внести зміни до статті КК 365-2 (зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги і вчиняють нотаріальні дії, – ред.), і карати за сприяння рейдерству нотаріусів.

“За зловживання своїми повноваженнями ми припускаємо штрафи для нотаріусів: від 8 до 12 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Тобто, від 136 тисяч до 204 тисяч грн”, – розповіла Янченко.

Вона додала, що, крім штрафу, нотаріусів або держреєстраторів, які зловживатимуть своїм становищем і в інтересах третіх осіб, можуть позбавити волі на строк до 3 років з позбавленням права обіймати певні посади.

“І навіть заборона займатися певною діяльністю на строк до 10 років. Якщо ж такі дії державного реєєстратора здійснювалися з метою заволодіння чужим майном, це загрожує покаранням у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 10 років”, – розповіла нардеп.

Янченко погоджується, що таке законодавство досить жорстке. Однак воно справедливе в частині майнової шкоди для бізнесу, до яких призводять недобросовісні дії держреєстраторів і нотаріусів.

“Тому, жорстке покарання вводиться для того, щоб державні реєстратори, нотаріуси та посадові особи більш відповідально перевіряли документи, перш ніж здійснювати певні реєстраційні дії. За нинішнім законодавством реєстратори відповідальності за свої дії не несуть, адже довести якийсь умисел практично неможливо”, – каже вона.

Ще один законопроєкт, який готують депутати, стане “червоною” кнопкою від рейдерства. Він передбачає зупинку будь-яких реєстраційних дій з боку Міністерства юстиції, поки не буде встановлено, рейдерство це чи ні.

💬 Последние комментарии
Луна -2
Луна , как раз в той фазе - это у вашей подружки- сдвиг по фазе. .МОжет чего выпила забористого ,а Эрочка,как вы думаете?Потому и пишет здесь всякую хрень..
Елена
Полегчает точно,аж взлетит на воздух.
ера
Лен...вот тут...я не пойму...ты Эт...серьезноПишешь...скорее всего...луна не в той фазе...поверь...пройдет...не стоит он того....чтоб...бабы по нем ...так "убивались"...
е
т.е. обычное трепло.. НО которое тут РЕГУЛЯРНО ЗАЯВЛЯЕТ что ВСЕГДА говорит ТОЛЬКО правду.. или ОПЯТЬ склеротичка забыла что и кому говорила???)))
Гость
Ленка Шмуля сосалка с придорожной канавы тебе русская рулетка не поможет , мозгов нет - вышибать нечего ! А вот гранату себе в раздолбаное очко можешь засунуть ! Может полегчает
Луна -2
Ой не надо ..Нет, тебе не все равно" ХОТЬ РУССКУЮ РУЛЕТКУ ХОТЬ ГРАНАТУ!" -а жить хочется, пусть даже если ты и болен ... Так что не говори все равно - жизнь может обидеться, и отомстить .... Жизнь, сама по себе прекрасна -жаль только, что ценишь её,когда она проходит ....Было бы все равно, не писал бы ты здесь ,. Не поливал бы Роджера грязью. именно потому что тебе все равно .
Деменция
У деда Джо деменция крепчает,какая тут может быть маска.