Экономикаua-ekonomist.com4 янв.

У січні-листопаді 2019 року індекс виробництва базових галузей зріс на 1,8%

nk_hauz/-lxfnp0jm1jr3xy_duwi.jpg

Падіння індексу виробництва базових галузей (ІВБГ) в листопаді 2019 року прискорилося до 3,5% з 2,6% в жовтні 2019 року, повідомляється в макроекономічному і монетарному огляді, оприлюдненому на сайті Національного банку України (НБУ).

Згідно з додатком до огляду, за підсумками січня-листопада 2019 року ІВБГ зріс на 1,8% (січня-жовтня на 2,2%) у порівнянні з відповідним періодом 2018 року.

Основним фактором зниження ІВБГ в листопаді 2019 року став очікуваний спад в сільському господарстві на 18,5%, в зв'язку з швидкими темпами збору зернових і олійних в попередні місяці і низьким урожаєм сої та цукрових буряків. На зниження індексу також вплинуло скорочення в житловому будівництві на 7,5% і зниження пасажирообороту на 9,6%, відзначається в огляді.

Згідно з документом, одночасно прискорилося зростання в будівництві на 18,1%, зокрема, завдяки сприятливим погодним умовам і реалізації проектів у сфері альтернативної енергетики. Разом з тим покращилися показники роздрібної торгівлі на 4,5%, підкріплені зростанням доходів населення - реальна заробітна плата в листопаді 2019 року збільшилася на 10,8%, номінальна - на 16,6%. Також прискорилося зростання вантажообігу на 4,5% на тлі збільшення обсягів транзиту газу по території України.

Згідно з документом, прискорення падіння промислового виробництва в листопаді 2019 року до 7,5% обумовлено несприятливою зовнішньою ціновою кон'юнктурою і теплою погодою.

Разом з тим, через стагнацію на європейському ринку стали, погіршилося зниження в металургії (на 14,2%), яке в свою чергу вплинуло на падіння показників в суміжних галузях: у видобувній (на 7,9%), коксохімічній промисловості ( на 7,1%) і в машинобудуванні (на 12,7%).

Крім того, прискорилося падіння в харчовій промисловості - на 4,7%, зокрема, через зниження виробництва тютюнових виробів і низького врожаю цукрових буряків і яблук, зазначено в огляді.

Згідно з документом, зниження обсягів виробництва в енергетиці на 12% обумовлено теплою погодою, меншим попитом з боку переробної промисловості та активізацією імпорту електроенергії.

На тлі загального зниження, виробництво у хімічній промисловості зросло на 34%, зокрема, через відновлення роботи великого хімічного підприємства, уточнюється в огляді.

💬 Последние комментарии
Если Ви Откажитэсь, Они Вас 3арэжут
Столтенберг заявил, что его НАТО уже не будет участвовать в ИЗНАСИЛОВАНИИ Украины ... или Просто 3ассал. Петров и Боширов могут лишить мечты о славной отставке к лету и ещё обещанного тёплого места - управляющего банком в родной Швеции. Какая боль...
обналичь Вовину тысячу $ долярами
п.с. сотни тысяч нигеров из города-призрака Детройта, гангстерского Чикаго, а так же коренное население Аменрики (индейские племена) именно так и живут - годами и поколениями получая выплаты от госкорпораций и правительства... Думай - ТЕ !!!
Да здраствует наш СУД ! Самый Щирый суд в мире
если Америка откажется от нападения на Россию - то Украина может подать коллективный судебный иск против США и заработать МИЛЛИАРДЫ ДОЛЛАРОВ !!! коллективный судебный иск от сотен тысяч/миллионов пострадавших от руководства коррумпированных чиновников и олигархов из госКорпораций - это самый вкусный пирог для сотен тысяч безработный юристов а так же для миллионов обманутых граждан, не-граждан и проство "мёртвых душ" , тех самых что голосовали на выборах президента Байдена ... ( Джон Гришем "Афера" )
Микола Вересень
1. ОК. 2. ОК. 3. ОК. 4. ОК. 5. NO. 6. ОК.
Референдум
1. Любите ли вы деньги больше чем Ахметова, Суркиса и украинский футбол? 2. Согласны ли вы грабить награбленное? 3. Насрать ли вам на украинское государство? 4. Насрать ли вам на украинскую власть? 5. Считаете ли вы себе русским? 6. Вы совсем не любите Суркиса?
Весёлый Роджер
Я одного не понимаю, а шо не оруть - "Овощь созрел!" Чаму не по форме одеты - не у кружевных як у Шмули труселях? И никто не скакал? А ... ну да понимаю ... - Хoxлу не платють, xoxoл - Не скачет!
Весёлый Роджер
Какой ты Шмуля на фуй житель Украины, если не можешь правильно написать слово - ПИДСРАЧНИК! Тот НеЕлен спецом ошибся, а ты МУДАК повторил! Здорово он тебя пидловил! Давай спивати Шмуля, влада меняется.... "Як я сиду на пидсрачник, та як зроблю писню, Щобы зараз уси рагули на гилях повисли!(С)"