У украинского избирателя отсутствует причинно-следственный анализ
Экономика18 июля 2020

У украинского избирателя отсутствует причинно-следственный анализ

В оценке событий он в основном проявляет клиповое сознание...

У наших виборців, на жаль, відсутній так званий причинно-наслідковий аналіз. Коли людина пам’ятає минуле, аналізує сьогодення й прогнозує майбутнє.

У нас багато людей мають так звану кліпову свідомість і реагують на конкретні події, не зіставляючи та не аналізуючи. Тому в країнах Заходу, де розвинене причинно-наслідкове мислення, Зеленський як політик давно б зник. У нас люди як оцінюють? Вони оцінюють через власну кишеню. Шкала оцінки вмісту кишені відбувається через тарифи, інфляцію, девальвацію і податки. Чотири такі основні показники.

Тобто Зеленський в цьому плані українців поки ніяк не зачепив. Тобто нових податків немає. Гривня більш-менш стабільна. Інфляція взагалі перебуває на історично мінімальних показниках. Тарифи навіть трохи скоротилися.

Більшість українців не хочуть аналізувати те, що тарифи знизилися не тому, що Зеленський так захотів, а тому що зараз на світових ринках було рекордне падіння цін на природний газ.

Якби у нас була модель визначення справедливих тарифів відповідно до ринкової вартості газу, то газ для населення повинен був коштувати максимум 2 тис. грн за тисячу кубів, а тарифи на тепло й гарячу воду повинні були бути в півтора раза нижчими. Західний виборець вважав би, що тарифи повинні були бути знижені набагато радикальніше, ніж вони були знижені. З приводу інфляції західний виборець зрозумів би, що проблема в тому, що глобальна криза і різке падання платоспроможного попиту з боку населення, з боку бізнесу і в 2019 році різке зміцнення гривні на 15% насправді знищили українську економіку. Низька інфляція в таких умовах та відповідно до фактичного економічного і соціального контексту - це скоріше зло, нічого позитивного в цьому немає. У нас виборець оцінює сам факт. Він не оцінює причинно-наслідковий зв’язок.

До осені нічого особливо не зміниться. Вже з осені українці на своїй власній кишені почнуть відчувати реальні плоди економічної діяльності Зеленського і тоді відбудеться справжнє падіння його рейтингу.

Я думаю, що восени буде дуже складна економічна ситуація, у нас не буде швидкого виходу з кризи. Наприклад, Трамп, який виходить і говорить про кризу, або Макрон, вони говорять про дуже складну кризу і колосальні економічні виклики. Але при цьому вони говорять, що ось наш пакет економічної допомоги малому та середньому бізнесу, населенню. А наша влада каже про те, що ніякої допомоги не буде тому, що ніякої кризи немає. Все добре, криза закінчилася. Це ось рівень спілкування з виборцем, рівень спілкування з людьми.

Рейтинг Зеленського тримається через те, що поки на політичному горизонті немає альтернативи Зеленському, а старі партії українці вже не хочуть підтримувати.

Алексей Кущ

4 комментария

Написать комментарий
 • кипчак
  18 июля 2020
  Какой там рейтинг! Никто не стесняется говорить, что все обманывают и крадут. Сильно сомневаюсь, что Зе осенью не сядет окончательно в лужу.
  Ответить
  • Гость
   19 июля 2020
   кипчак
   Участники НК видим: боязнь правдивости... удаляют произволом и нагло конструктивные отзывы в НК: администратор поганит и губит в своей душе себя... отвратительно...
   Ответить
 • та да
  18 июля 2020
  1,5% - голосуем деньгами.
  Ответить
 • Иса
  20 июля 2020
  увы...((
  Ответить