Україна має шанси пом’якшити вплив СВА на своїх експортерів
Экономикаgmk.center17 сентября 2020

Україна має шанси пом’якшити вплив СВА на своїх експортерів

Аналітики GMK Center назвали три способи зменшити збитки для української економіки від Carbon Вorder Аdjustment

Між Україною та Європейським Союзом можливий діалог для пом’якшення дії на вітчизняних експортерів «прикордонного вуглецевого коригування» (Carbon Вorder Аdjustment, СВА).

Про це йдеться в дослідженні «Оцінка впливу Carbon Вorder Аdjustment на український експорт», підготовленому аналітиками GMK Center.

Зараз простежуються три варіанти зниження шкоди від запровадження CBA:

  1. Діалог про звільнення від CBA в рамках Угоди про зону вільної торгівлі. Ця угода укладена між Україною та ЄС, але аналогічні угоди у ЄС діють з цілою низкою країн. Тому прецедент з Україною буде нівелювати саму ідею СВА.
  2. Повне або часткове скасування СВА для країн, які провадитимуть таку саму політику декарбонізації, як і Євросоюз. Ця ідея може бути реалізована у формі Угод про еквівалентність (Agreement of Equivalence), в яких будуть прописуватися умови декарбонізації для країн, що не входять до ЄС. У такому разі Україна може розраховувати на спеціальні, більш м’які, умови декарбонізації та СВА.
  3. Виключення України як слаборозвиненої країни з-під дії СВА. В ЄС дійсно обговорюється можливість звільнення підприємств зі слаборозвинених країн від сплати СВА, оскільки в такому разі СВА становить загрозу для сталого розвитку.

Нагадаємо, Україна має намір наполягати на індивідуальному підході під час формування «дорожньої карти» з реалізації European Green Deal. Це дасть змогу віднайти компроміс між завданнями «Зеленої» угоди і можливостями України з її реалізації.

У середині серпня Кабмін спільно з представниками бізнесу, громадськості та експертів напрацював попередні пропозиції для створення спільної з ЄС «дорожньої карти». Їх планується закріпити на Саміті Україна – ЄС в жовтні.

European Green Deal передбачає скорочення викидів парникових газів у Євросоюзі на 40% до 2030 року. А до 2050 року – перехід до нульових викидів парникових газів. Зараз Єврокомісія розглядає можливість посилити вимогу щодо скорочення викидів парникових газів до 50% до 2030 року.

За розрахунками GMK Center, у разі запровадження Євросоюзом Carbon Вorder Аdjustment платежі українських гірничо-металургійних компаній під час експорту продукції до ЄС можуть сягнути €397,9 млн на рік.

Загалом щорічний збиток українських експортерів від Carbon Вorder Аdjustment перевищить €566 млн.

Детальніше проблема впливу СВА на український експорт обговорюватиметься 17 вересня на круглому столі про запровадження механізму Carbon Border Adjustment, організованому Європейською Бізнес Асоціацією та European Roundtable on Climate Change and Sustainable Transition (ERCST).

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
е
Раз тебе все русское противно, вот пиши свои высеры на мове.. Не сможешь ведь ущербный?
дед
Еще одна утюгом в детстве стукнутая видно на майдане их мама родила, что они не делают не идут дела
гость
эта чита в китайской вышиване и пластиковых бусах свое получит-свалить не успеет.И ты свое отхватишь.Факт.
Луна-2
И еще кое -что добавлю .А тебя не смущает то , что ты пользуешься электричеством и углем вырабатывающим в Донбассе? Неужели ты думаешь, что тебе впаривают электричество из Африки -по схеме Роттердам +?
гость
а ты всегда такой крутой и смелый? или только тогда ,когда задница зудит?
Луна-2
Привет милай Ну-с что нового я сказала ....Ничего ... ЭТО ВО -ПЕРВЫХ .вО- ВТОРЫХ -веди себя прилично, и не провоцируй на скандал ..Если ты этого не хочешь.А эта дама -волонтерша Так и просилась на скандал- если записывала на телефон -Спросишь - зачем?Да, наверно, показать себя в выгодном свете -как же я героиня -защитница украинского языка и общественно -полезного мероприятия... А ты понимаешь ли, что она обозлила этим своим записывающим телефоном - всех тех, кто сидел в маршрутке? Именно телефоном - ведь не все люди хотят, чтобы их записывали и рекламировали по интернету... Нельзя, понимаешь, ли ты своей дубовой головешкой, подносить спичку к пороху - иначе взлетит все к чертовой матери и Твоя национальная идея -тоже. И еще милай , если тебе противно читать -То чего же ты отвечаешь мне.....Нормы поведения для всех- пкоа еще не отменяли ..Чао дорогуша!!!!
валя филлипова кончай
Что за дичь, тут пишет упоротый кремлядский авторишка?