Україна може зіткнутися з фінансовими проблемами та ризиками у бюджетній сфері – Данилишин
Экономикаua.news18 апреля 2018

Україна може зіткнутися з фінансовими проблемами та ризиками у бюджетній сфері – Данилишин

Голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин прокоментував затверджені нещодавно Кабінетом міністрів «Основні напрями бюджетної політики на 2019-2021 роки». Експерт зазначив, що ухвалені прогнозні макропоказники є попередніми і можуть бути змінені на підставі уточнених статистичних даних. За його словами, останніми днями відбулася корекція макроекономічних прогнозів у Міжнародному валютному фонді (МВФ) та інших міжнародних й вітчизняних інституціях. «Минулого тижня були оприлюднені відкориговані макроекономічні оцінки Світового банку, а вчора (17 квітня – ред.) – МВФ. Національний банк також вже оприлюднив основні риси свого бачення макроекономічних процесів у 2018–2020 роках. Загалом на 2018 рік оцінки зростання реального ВВП коливаються у межах 3,2%–3,5%, споживчої інфляції у межах однозначного числа на кінець року у річному вимірі – від 8,9% (НБУ) до 9% (МВФ) та 9,9% (Світовий банк)», – написав Данилишин у своєму Facebook. Враховуючи відкориговані дані, він зазначив, що таким чином на розвиток макроекономічної ситуації в Україні у поточному році «усі дивляться з помірним оптимізмом». «Так, прогноз економічного зростання України на 2019 рік – у МВФ тепер складає 3,3% (у попередньому прогнозі було 4%), у Світового банку – 4%, а НБУ – 2,9% (тобто, наш центробанк найбільш обережний в своїх оцінках). Основним двигуном зростання економіки залишатиметься приватне споживання. По-перше, зберігатимуться високі темпи зростання реальних заробітних плат, простимульовані активними міграційними процесами. По-друге, пом’якшується фіскальна політика, у тому числі через подальше підвищення соціальних стандартів. Також, як і минулого року, збережеться активна інвестиційна діяльність підприємств», – зазначив голова Ради НБУ. Крім того, Данилишин повідомив, що МВФ і Світовий банк передбачають, що погіршення умов торгівлі підвищить дефіцит поточного рахунку платіжного балансу вже цього року до 3,7% ВВП, а наступного він становитиме 3,3-3,5% ВВП. За його словами, МВФ та Світовий банк очікують, що у 2018 та 2019 роках Україна стикатиметься зі значними фінансовими потребами та ризиками у бюджетній сфері, тому важливо не припиняти темп реформ. «Це є важливим для залучення відповідного міжнародного фінансування, управління фіскальними ризиками та підтримання макроекономічної стабільності. Для прискорення економічного зростання до 4% чи більше у найближчі два роки потрібно зберегти макроекономічну стабільність та завершити реформи стосовно створення ринку землі, оздоровлення фінансового сектора, протидії корупції та приватизації. Ці реформи, у свою чергу, будуть стимулювати нарощування інвестицій та продуктивності. Інакше економічне зростання може сповільнитись», – підсумував Богдан Данилишин. Як повідомлялося, Кабінет міністрів підготував бюджетну декларацію на 2019-2021 роки.Проект постанови визначає основні напрями бюджетної політики на наступні роки і макропрогноз, на базі якого буде розрахований проект бюджету на наступний рік.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
999
Экс министр справедливо заслужил звание "Клим Чугункин". Но в сравнении с нынешним,Кулебой,он - просто Эйнштейн.
999
А вас случайно не волнуют Б-52 в небе над Украиной?
Уровень Косого
Брехун! Он и украинского не знает, а о знании иностранных языков просто брешет как шелудивый пёс. Напомнил ,,Косого,, из к/ф Джентльмены удачи - ,,Могу работать переводчиком. Английский я уже знаю.,,
ясное дело
Все есть! Виновата кривизна ! https://youtu.be/bKQe0xgfUrg
е
сама вот тут утверждала что ты здесь 1,5 года (вранье, но примем за истину).. так вот я уже тут почти столько же.. и НИ РАЗУ на прямой вопрос о украинских олигархах от тебе было ответа... НИ РАЗУ, трепло!
е
не надо ля-ля.. ни одной ссылки НИ РАЗУ не ПРИВЕЛА... СЛАБО еще раз написать? вон Роджера прям достала этим вопросом, и он тебе на него ответил, честно, а ты опять трусло изворачиваешься! НУ ГДЕ ОТВЕТ НА ПРЯМОЙ ВОПРОС, брехло??
1
На тебя, слизень