Экономикаagroter.com.ua16 сент.

Україна нарощує експорт волоських горіхів

nk_hauz/-mhidd_rdzuonraqgm8l.jpg

Якщо протягом минулих років основним споживачем українського волоського горіха була Туреччина, то в першому півріччі 2020 року найбільшим покупцем цієї продукції виступила Франція.

За перші 9 місяців сезону (жовтень – червень) Україна експортувала 54,7 тис. тонн волоських горіхів, загальною вартістю $117,8 млн. Для порівняння за аналогічний період минулого року Україною було поставлено за кордон 53,8 тис. тонн цієї продукцію, на суму $117,9 млн. Про це повідомляють аналітики Української плодоовочевої асоціації (УПОА). Таким чином, незважаючи на введення карантинних обмежень та розвал логістичних ланцюжків, пов’язаних з розповсюдженням COVID-19, українські експортери змогли не тільки утримати обсяги поставок на минулорічному рівні, але й наростити експорт.

Однак, в першу чергу таких показників закордонних поставок волоського горіху вдалося досягти завдяки активному експорту у першій частині сезону. Саме в період, коли світова пандемія ще не  набрала масового поширення, Україною було експортовано значні обсяги волоського горіху. З жовтня 2019 року по лютий 2020 року українські експортери поставили за кордон 44,5 тис. тонн горіху, що складає 81% від загального обсягу експорту за 9 місяців. Після загострення ситуації та введення карантинних обмежень в більшості країн світу поставки продукції з України суттєво скоротилися. Так, наприклад, з березня по червень 2019 року Україна експортувала 18,2 тис. тонн волоського горіху, в той час, як за аналогічний період нинішнього сезону поставки склали 10,1 тис. тонн.

Зазначимо, що зниження експорту волоського горіху у другій половині сезону пов’язане не тільки з поширенням коронавірусу, але й з сезонним фактором. Традиційно найбільші поставки цією продукції припадають на листопад-грудень, а надалі обсяги експорту знижуються, оскільки запаси волоських горіхів на складах експортерів також скорочуються.

А ось географія експортних поставок з введенням карантинного режиму суттєво змінилася. Якщо протягом минулих років основним споживачем українського волоського горіха була Туреччина, то в першому півріччі 2020 року найбільшим покупцем цієї продукції виступила Франція. З початку року експортна виручка від поставок волоського горіху до Франції склала $10,3 млн, в той час як на експорті горіхів до Туреччини українські виробники заробили $6,4 млн. Для порівняння, за 6 місяців 2019 року аналогічні показники склали $8,6 млн та $15,7 млн відповідно.

💬 Последние комментарии
Мойша Рейтингблуд
Взять любого БОМЖА с улицы, грязного и вонючего, и если 5 лет рекламировать его по всем телеканалам - получится популярная личность и кандидат в президенты! Что, не так?! ПУСТОЕ МЕСТО может стать президентом в существующей системе! Просто рамка под фотопортрет! Когда вам уже всем станет тошно от этого всеобщего лицемерия и вы перестанете им заниматься! Когда одного кандидата ГОДАМИ ПИАРЯТ, а второго вообще не показывают - КТО ВЫИГРАЕТ?! Разве не очевидно, что никаких равных условий НЕТ! Какие выборы?! Фарс и развод. Не надоело?!
Анти
У вас уже воронок под подъезд приехал,бибикает?
е
Елена, тебя уже оттеребунькали под мостом морячки?)))
Лилипутин
Полное погружение кароч
е
Я тебе, дуре уже писал, что и за стеб отвечать надо! Надо, ссыкло!
е
Это что за набор слов? Так где ты было когда он был в Афгане? Че молчишь?))
Еврика
Слабо? Если слабо, то и сидеть на жопе нужно ровно.