Экономикаfbc.ua7 апр.

Україна наростила експорт цибулі

nk_hauz/-mxcmlbpqaiozhaq5flc.jpg

Українські овочівники активізували експорт ріпчастої цибулі до Білорусі. Як пояснюють експерти, низька вартість продукції всередині країни змушує фермерів шукати альтернативи збуту на зовнішньому ринку.

Також аграрії сумніваються у перспективі зростання цін на цибулю до закінчення сезону, тоді як на ринку Білорусі вартість ріпчастої цибулі у березні суттєво зросли.

За інформацією цінового моніторингу, у середньому оптова ціна на ріпчасту цибулю у Білорусі минулого тижня наблизилася до 27 центів за кілограм, тоді як в Україні цей овоч коштує 11-12 центів за кілограм.

Нагадаємо, Україна нарощує експорт та імпорт. У першому кварталі року товарообіг збільшився на 12,13% порівняно з таким періодом 2020-го. Україна різко наростила експорт товарів у ЄС – +17 млрд 900 млн дол, на 55,3% збільшився експорт до Китаю. Головною рушійною силою експорту є руда та чорні метали, на які зростають ціни та попит.

Також ми писали, що у Держпродспоживслужбі повідомляють, що за минулий рік експорт українських товарів до Китаю збільшився майже удвічі, а в 2019-му зростання становило 63%. Загалом на поставки товарів до Китаю припадає 14,5% від усього українського експорту. Більша частина з якого – продукція агропромислового комплексу.