Экономикаrubryka.com28 июн.

Україна посіла 2 місце у світі за валютною виручкою від експорту зерна

nk_hauz/-maqvcgajrno6qxgiax_.jpg

За грошовою оцінкою в поточному маркетинговому році (липень 2019 року — червень 2020 року) Україна посіла друге місце за експортом зернових після США з показником $9,6 млрд, обійшовши Аргентину ($9,3 млрд) та Росію ($7,9 млрд).

Про це пише Agravery з посиланням на президента Української зернової асоціації Миколу Горбачьова.

Україна посіла друге місце після США, але для прикладу — США вирощують 350 млн т кукурудзи та експортують понад 50 млн т. Україна ж цього року зібрала 35 млн т кукурудзи й експортувала 30 млн т.

"Нам ще є куди зростати. Але ми вже залишили позаду такі великі країни, як Росія, Аргентина, Бразилія. В наступному сезоні, за нашими прогнозами, картина експорту зернових глобально не зміниться й Україна залишиться в лідерах", — розповідає Горбачьов.

На його думку, Україна може вийти на нові ринки збуту зерна і наростити обсяги поставок у Європу, де цього року був низький урожай.

Однак, головним перспективним ринком для України буде Азія, особливо Китай та Індонезія.

Експерт наголосив, що наразі Україна виробляє в три рази більше зернових, ніж споживає, і в найближчі роки навряд чи зможе збільшити внутрішнє споживання, тому потенційно може збільшувати експорт і валютну виручку.