Україна розмістила ОВДП ще на 600 млн доларів
Экономикаfbc.ua22 декабря 2020

Україна розмістила ОВДП ще на 600 млн доларів

Україна додала єврооблігації з погашенням в 2033 році на суму 600 млн доларів з процентною ставкою 7,25%. У Міністерстві фінансів повідомили, що загальна непогашена сума ОВДП склала $ 2 млрд. Про це розповіли у випуску новин “Першого Ділового” телеканалу.

Відомо, що єврооблігації включені в офіційний список і допущені до торгів на ринку біржі Euronext Dublin.

Інвестиційна база всієї транзакції на 85% складається з фондів, що управляють активами. Хедж-фонди склали 13%. Пенсійні та страхові фонди склали 2%.

Найбільший інвестиційний попит був з США, Великобританії і континентальної Європи. Азіатські інвестори придбали лише 1% додаткового розміщення.

Отримані кошти від додаткового розміщення євробондів були перераховані на рахунки Держказначейства і будуть використані для фінансування державного бюджету.

Нагадаємо, що в Україні запланували дорозмістити єврооблігації (термін погашення – 2033 г.) на суму 500 млн доларів. Відомо також, що спочатку орієнтир прибутковості такого додаткового випуску був на рівні 6,4%, проте в реальності він знизиться і буде перебувати на рівні 6,2-6,25%.

Раніше повідомлялося, що аналітики Deutsche Bank підготували звіт Emerging Markets Outlook 2021, де вказують, що цільова прибутковість 5-річних ОВДП України до кінця наступного року оцінюється в 10% за умови стабілізації інфляції в другому півріччі і незмінних ставок.

Написать комментарий