Україна щороку збільшує валовий збір малини на 2-2,5 тис. тонн

11.07.2018 18:17 agravery.com
Згідно даних дослідження FАО і ЄБРР в останнє десятиліття врожайність малини в Україні зростала практично безупинно, забезпечуючи майже щорічний приріст валового збору цієї ягоди в країні на 2-2,5 тис. тонн.

Україна займає 6 місце в світовому рейтингу країн-виробників малини та 4 місце серед європейських країн.

«Хоча у період з 2012 по 2014 роки площі під цією культурою в України переважно скорочувалися, оскільки старі насадження викорчовувалися швидше, ніж закладалися нові», — зауважують фахівці.

При цьому, одночасно із зростанням виробництва малини, збільшувалося і споживання цієї ягоди. Так, затребуваність малини на свіжому ринку зростала на 5-6% щорічно і практично повністю задовольнялась власною продукцією.

«Варто зазначити, що навіть в умовах зростання пропозиції, ціни на малину в Україні завишалися відносно стабільними аж до 2016 року, коли валовий збір цієї ягоди в країні сягнув рекордних показників за всю історію незалежності і склав майже 32 тис. тонн», — відмічають експерти.

Але й того сезону виробникам вдалося уникнути значного цінового падіння завдяки затребуваності з боку переробних підприємств, оскільки попит на українську заморожену малину на ринку ЄС був дуже високим.

«Оскільки Україна продовжує нарощувати експорт замороженої малини, а попит на цю продукцію з боку країн Євросоюзу залишається досить активним, не виключно, що у найближчі 2-3 роки тенденція до розширення площ під цією культурою в Україні буде панувати і надалі», — підсумовують експерти.
Нагадаємо, TB Fruit планує переробити 10% світового ринку малини.

Комментарии

Добавить комментарий