Экономикаagropolit.com16 авг.

Україна втрачає понад 50% урожаю через неправильне зберігання

В Україні близько 65% усієї вирощеної продукції, зокрема, плодоовочевої, не доходить до споживача через погані технології зберігання. Про це заявила доктор технічних наук, професор Таврійського державного агротехнологічного університету Олеся Прісс. За словами експерта, від 30 до 35% втрачається ще на етапі первинної обробки (це продукція, що не відповідає стандартам якості), 10% псується під час збуту, ще 25-30% — під час зберігання та реалізації кінцевому споживачу. Варто усвідомлювати, що відсоток втрат не може дорівнювати нулю. Але його можна суттєво скоротити. У країнах із гарно розвиненими технологіями (наприклад, у Нідерландах), відсоток втрат не перевищує 35%. На сьогоднішній день спроби ще більше скоротити цей показник виявилися економічно необґрунтованими, — сказала Прісс.За її словами, основними причинами високого відсотку втрат продукції в Україні вчені називають нестачу ємностей для зберігання, порушення температурного режиму до та під час завантаження продукції у транспорт, погане пакування, транспортування без охолодження, багаторазове перевантаження продукції через недосконалу структуру ринку та неврахування біолого-фізіологічних особливостей конкретного продукту. Олеся Прісс розповіла про основні контрольовані параметри зберігання та правила організації холодного логістичного ланцюга, який дозволить суттєво зменшити втрати на кожному з етапів: від поля до полиці. Важливою частиною сучасних технологій зберігання свіжої плодоовочевої продукції є застосування у сховищах двох основних речовин: етилену та 1-метилциклопропену (МСР).За умови додавання етилену до складу газового середовища дозрівання відбувається швидше та рівномірніше.У загальносвітовій практиці для цього застосовується 1- метилциклопропену (МСР), який, на відміну від етилену, сповільнює процеси дозрівання та псування свіжої продукції. Завдяки його ефекту можна виграти 1-2 тижні життя продукту на полицях, — зазначила вона.

💬 Последние комментарии
е
не гавкай тут..марш в песочницу и под мост морячков обслуживать..ишь раскудахталась прошмандовка американская...
Елена
Ну вот результат войны Зеленского с олигархами,им это не нравится, разве не понятно.
Елена
Абсолютное большинство боевиков в Чечне сами чеченцы,тпк что не надо тут свистеть,я не против что Россия навела там конституционный порядок,просто ставлю параллели.сам холуй
Луна -2
А что ЧЕЧНЯ?тАМ ТАК СЕЙЧАС ОТСТРОИЛИ ЕЕ ЧТО НЕ УЗНАЕШЬ -и ДУМАЮ ,Чеченцы стали понимать что лучше жить с Россией, чем на своих хлебах -И одной нефтью сыт не будешь .
Весёлый Роджер
ЭЙ Шмуля мудил? А коди ты чуял, шо я такое про Горбача говорил, коди тоби на АЗС дальнобой по самые гланды засадил? Отвечай - у дупу эбаный ДЭБИЛ!
е
Елена, это та самая Америка на которую ты тут ВСЕХ призываешь равняться?
Луна -2
Батька может рассердиться, и послать десант на Украину -тогда посмотрим , как будет действовать, жидко обделавшись, УКРАИНА