Україна зменшила експорт плодово-ягідної продукції у 2020 році
Экономикаagronews.ua28 января 2021

Україна зменшила експорт плодово-ягідної продукції у 2020 році

За результатами 2020 року українські експортери плодів та ягід отримали від продажів на зовнішніх ринках виручку в розмірі $238 млн, що на 8% менше, ніж було у 2019 рекордному році.

Загалом торішній показник вартості експорту плодів і ягід став другим в історії України. Найбільші доходи надійшли від збуту заморожених плодів і ягід ($111 млн), волоських горіхів у шкаралупі та без ($98 млн), яблук і груш ($10 млн), при цьому спільна частка вказаних товарних груп в нашому експорті плодово-ягідної продукції становила 92%.

«В натуральних обсягах експорт волоських горіхів знизився з 68 тис. т у 2019 р. до 39 тис. т у 2020 р., а яблук і груш, відповідно, з 54 тис. т до 19 тис. т. Хоча продажі у 2020 р. на зовнішніх ринках заморожених фруктів в кількості 55 тис. т стали максимальними за період незалежності України», — йдеться у повідомленні.

Основними покупцями українських фруктів, ягід та горіхів у 2020 р. стали:

– Польща — $57,7 млн;

– Франція — $19,7 млн;

– Німеччина — $17,2 млн;

– Нідерланди — $11,6 млн;

– Італія — $11,5 млн;

– Австрія — $11,2 млн;

– Туреччина — $10,5 млн;

– Чехія — $9,6 млн;

– Греція — $9,5 млн;

– Білорусь — $9,2 млн.

У 2020 р. європейський вектор експорту для наших підприємців посилився, адже країни ЄС забезпечили 77% виручки від всього експорту плодів та ягід.

Що стосується цін експорту, у 2020 р. вартість наших яблук при продажі за межі України становила в середньому $500/т, заморожених плодів і ягід — $2023/т,  а лущених волоських горіхів — в межах $3000/т.

«Карантинні обмеження, які були найжорсткішими у першому півріччі минулого року в Україні та основних наших країнах-партнерах, призвели до суттєвого зниження обсягів експорту деяких груп плодово-ягідної продукції внаслідок ускладнення митних процедур на кордонах, скорочення перевезень морським і наземним транспортом, а також зміни попиту на основних ринках збуту», — розповів голова Асоціації Дмитро Крошка.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Гость
Ну где эта подстилка Ленка сосалка с придорожной канавы??? Где выкрики про геморроям Сала ?.. запасайся сука горохом и квасолею будешь вырабатывать пердячий газ и кизяки на окружной собирать !!! Говно тупое !!!
Весёлый Роджер
А в это же самое время, на бензо колонке у клятых… Тююю, тай ны …, вже ни такЪ, на водородной колонке… «Пассажирское сообщение на водородных поездах на Сахалине может начаться в 2024 г….» А у щирых пиндосмокчунов, с ранку, вже пойдёт чи войдёт гиперлупа, ну то у дупу панська залупа! Сало не роняем, ровными шматами, для убийц детей - братьёв рагулей – него ховаем! Та щенывмырло спиваем….
е
Сказочники... Т.е по их мнению от Китая до Тайваня лететь дальше чем с их гипотетических аэродромов...про десант вообще смешно читать, китайцы просто численностью затопчут любой экспедиционный корпус....
Весёлый Роджер
3.14здёшь голимый! Ну не верю!!! Ты классический xoxлoпредатель Кравчук!!! Член КПСС, а ныне восхвалитель Галичины СС!!! А шо Шмуля, то не такЪ?
Весёлый Роджер
Ты мразь Шмуля, только что писал про другое, что он не воевал или мало воевал, а сам на складе, как ты тушенку трескал! Опять ты тему заxoxлить пытаешься! Это всё что ты пишешь, придумали пиндосы, когда Солженицин не стал плясать под их дудку. До его возвращения в Россию НИ СЛОВА такого не писали, а потом, как по команде стали обсерать, ну как ты Шмуля, стали в одну дуду петь и уши тупым греть. Чуешь мудак, какой ты скатинюга продажный! Холуй Америки!
е
А ты изменила своим из РККА..лижешь жопу америкосам, разрушающим твою страну..и кто ты после этого, тварь???
е
Подхрюкиваешь. Оно и видно...жополиза...