Україні обіцяють програш в суді з «Газпромом»
Экономикаjkg-portal.com.ua23 марта 2015

Україні обіцяють програш в суді з «Газпромом»

Внести будь-які зміни в «газові» відносини України і Росії зможе лише Міжнародний арбітражний суд Стокгольма. Але, на думку експертів, Феміда не стане на бік Києва.

Очікуване рішення Міжнародного арбітражного суду Стокгольма у спорі між «Газпромом» і «Нафтогазом» може створити додаткові ризики для України в газовому питанні. Про це розповів заступник директора науково-технічного центру «Психея» Геннадій Рябцев, передає «ГолосUA». Експерт вважає, що рішення суду буде не на користь української сторони.

«Швидше за все, якісь серйозні наслідки або зміни (у газових переговорах України і Росії, - ред.) можуть відбутися після рішення Стокгольмського арбітражу. Але, на мій погляд, це рішення буде не на користь української сторони», - сказав Геннадій Рябцев. Також, експерт вважає, що Україна не зміцнила свою позицію на минулих тристоронніх газових переговорах, які відбулися в Брюсселі 20 березня, і були присвячені постачанню «блакитного палива» в літній сезон. «Підсумком брюссельських газових переговорів стала відсутність яких-небудь істотних змін. Літній газовий пакет нічим не відрізняється від зимового. Було ясно і до переговорів, що «Газпром» не піде на поступки, а обмежиться констатацією положень газового договору від 2009 року. Ціна газу визначається за попередньою формулою, умови жорсткі і відсутні гарантії на надання будь-яких транзитних обсягів газу», - сказав він. Геннадій Рябцев додав, що остаточна ціна на газ для України буде визначена 1 квітня 2015 року.

«Ціна на газ визначається виходячи з ретроспективи дев'ятимісячної вартості мазуту і газойля в Північній Європі, і за цією формулою вона щокварталу перераховується. І звісно, ніякої фіксованої ціни на річний пакет немає і ніхто її поки не знає, бо ще не закінчився попередній квартал. А оскільки у нас умови передоплати, кожен раз ця ціна буде коригуватися», - резюмував він.

Нагадаємо, в ході переговорів щодо постачаннях газу в форматі Україна-ЄС-Росія сторони досягнули домовленостей щодо «літнього пакету». Планується, що РФ буде поставляти в Україну газ без стягнення експортного мита, однак РФ не бере на себе юридичне зобов'язання відмовитися від мита, а лише буде розглядати таку можливість перед початком кожного кварталу.

Написать комментарий
Авторские статьи
Политика10 часов назад
Боинг. «Птичка прилетела". Украинский полковник признал вину Киева в крушении MH17 в 2014 году
Геополитика10 часов назад
Уменьшить санкции, начать диалог, иначе война. В США призвали пересмотреть отношения с Москвой 2
Политика11 часов назад
Белорусская матрица 2
Геополитика11 часов назад
Польшу настигла расплата за снос советских памятников, откуда не ждали 1
События в мире14 часов назад
Драки с ОМОНом и внутренними войсками: как прошла ночь после выборов в Минске. Фоторепортаж 3
Политика15 часов назад
Человек дождя, или Кадры не решают ничего
Геополитика16 часов назад
Германия: колония США или независимое государство?
Политика16 часов назад
Медведчук тут ни при чем. Зачем Зеленский закрыл границу с Крымом, "закупорив" сотни тысяч граждан Украины 1
Общество17 часов назад
Иерарх раскола СЦУ Гавриил Кризина: вражда с клириками, раскол в расколе, манипуляции и ворованные вещи