Україні обіцяють програш в суді з «Газпромом»
Экономикаjkg-portal.com.ua23 марта 2015

Україні обіцяють програш в суді з «Газпромом»

Внести будь-які зміни в «газові» відносини України і Росії зможе лише Міжнародний арбітражний суд Стокгольма. Але, на думку експертів, Феміда не стане на бік Києва.

Очікуване рішення Міжнародного арбітражного суду Стокгольма у спорі між «Газпромом» і «Нафтогазом» може створити додаткові ризики для України в газовому питанні. Про це розповів заступник директора науково-технічного центру «Психея» Геннадій Рябцев, передає «ГолосUA». Експерт вважає, що рішення суду буде не на користь української сторони.

«Швидше за все, якісь серйозні наслідки або зміни (у газових переговорах України і Росії, - ред.) можуть відбутися після рішення Стокгольмського арбітражу. Але, на мій погляд, це рішення буде не на користь української сторони», - сказав Геннадій Рябцев. Також, експерт вважає, що Україна не зміцнила свою позицію на минулих тристоронніх газових переговорах, які відбулися в Брюсселі 20 березня, і були присвячені постачанню «блакитного палива» в літній сезон. «Підсумком брюссельських газових переговорів стала відсутність яких-небудь істотних змін. Літній газовий пакет нічим не відрізняється від зимового. Було ясно і до переговорів, що «Газпром» не піде на поступки, а обмежиться констатацією положень газового договору від 2009 року. Ціна газу визначається за попередньою формулою, умови жорсткі і відсутні гарантії на надання будь-яких транзитних обсягів газу», - сказав він. Геннадій Рябцев додав, що остаточна ціна на газ для України буде визначена 1 квітня 2015 року.

«Ціна на газ визначається виходячи з ретроспективи дев'ятимісячної вартості мазуту і газойля в Північній Європі, і за цією формулою вона щокварталу перераховується. І звісно, ніякої фіксованої ціни на річний пакет немає і ніхто її поки не знає, бо ще не закінчився попередній квартал. А оскільки у нас умови передоплати, кожен раз ця ціна буде коригуватися», - резюмував він.

Нагадаємо, в ході переговорів щодо постачаннях газу в форматі Україна-ЄС-Росія сторони досягнули домовленостей щодо «літнього пакету». Планується, що РФ буде поставляти в Україну газ без стягнення експортного мита, однак РФ не бере на себе юридичне зобов'язання відмовитися від мита, а лише буде розглядати таку можливість перед початком кожного кварталу.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Табан
А Вовка на себя не похож! Свидомые его подменили на двойника Лжевовку!
Весёлый Роджер
Дзякую тоби добрий та вельможний пан за наводку! У майбутньому ты прав! "Наловил в Донце я раков, в рожу Шмуле и по сраке!" - ТАкъ? Занятно, надо запомнить!
УВАЖЬ еЛЕНУ
Уважь ,,елену,, - говори на мове - ,,срака,, ! Она сразу к тебе подобреет!
Весёлый Роджер
Смело, я бы сказал, где-то затейливо и конечно же безупречно верно. Ну почти, как у Шмули грязнули, засунуть вилку в …у и поскакать с ней оголённой, не вилкой, у Эуропу, ну называть это место нельзя, хунта запретила, скажем так, засунуть вилку в то место, где у ПРОСТОГО щирого народа находятся мозги. Ну да, а как же…, иначе бы этот народ, не избрал бы себе такую владу!
Весёлый Роджер
Пошёл ты на фуй дуполиз ТУПОЙ! Сразу видно что ты мудак и по жизни и в компутере! Здесь на странице всего ПЯТЬ ЖОП!!! Таки "моя" всего ОДНА!!! Пример приведи киздабол ты продажный, дэ это? "якось у тебя через каждые три слова жопа проскакивает..." - що опять слился тварь брехливая. Какой же ты мудак пердун отсталый - нажимаешь и держишь CTRL далее жмешь F - там в открывшемся окошке пишешь - жоп, далее жмёшь Enter. Система сама тебе напишет скики на этой странице твоих коханих жоп! Ты всосал обормот?
Либеральный эксперт
Лучшие умы человечества пришли к высновку, что держава в смартфоне победит голод, холод, коммунистов, жидов и нацизм! Легко!
Йод
Дык воно и не сбежит .