Экономикаnews.finance.uaJun 3

Україні потрібні не "інвестняні", а захист власності від рейдерів - експерти

nk_hauz/-m8qnft144wwn-gygqos.jpg

Україна на рівні держави не захищає право власності. Більше того, частим явищем є участь державних функціонерів у схемах рейдерства. Про це заявляють експерти.

За словами колишнього законодавця і політика Юрія Кармазіна, в Україні є низка судових справ, в яких інвестори намагаються повернути незаконно відібране майно. І говорити про поліпшення інвестиційного клімату та впровадження “інвестиційних нянь” в таких умовах – зарано. Ніхто не ризикне вкласти кошти в країну, де на рівні держави можуть “рейдернути” майно, каже він.

“Проблема відсутності захисту права власності – це український біль. Я вже мовчу про іноземців, подивіться, що відбувається з майном українців, що незаконно відбирається, під кришуванням правоохоронних органів.

Так про які “інвестиційні няні” ми говоримо? Кого вони будуть підтримувати і кому допомагати – тих, кого держава не може і не хоче захищати? Давайте спочатку наведемо лад із захистом права власності, а потім будемо запрошувати “інвестиційних нянь”, – сказав Кармазін.

Думку фахівця розділяє юрист Ростислав Кравець. Свавілля на ринку і критичне погіршення ситуації породили державні реєстратори, пояснює він.

Спеціаліст допускає, що рейдерство прав власності відбувається за мовчазної згоди держави.

“Пасивність держави у цьому питанні я пов’язую з тим, що, ймовірно, перші особи держави беруть у цьому участь, і мають з цього певний зиск. Тому навести порядок з реєстрами не є великою проблемою. Їхню діяльність запросто можна зробити прозорою”, – додав він.

Через недолугу політику держави страждають не тільки іноземці, а й українці, каже Кравець.

“Згадайте, до чого призвели дії реєстраторів – тисячі українців залишилися без прав на свої квартири. І держава не робить жодних кроків для захисту права власності своїх громадян. Не кажучи вже про міжнародних інвесторів”, – зазначає він.

Нагадаємо, Верховний суд України вивчає “унікальний” випадок порушення прав інвестора. У 2012 році компанія “Рантьє плюс” придбала будівлю (БЦ) в центрі столиці, по вул. Рильського, 6 (Софійська площа). Нічого не віщувало біди, але в 2019 році компанія випадково дізналася, що вже не є її власником.

💬 Последние комментарии
е
Елена, это та самая Америка которая у тебя супер-пупер или есть еще какая-то?)))) не стесняйся поведай миру очередной свой тупой бред..
Игбун Хохлов
Просто возмутительные действия страны-агрессора.
Ост
Пока будете оглядываться на заинтересованность других- Так и будете ходить в марионетках. Свидоми.
е
ну я понимаю, что у тебя детская травма и хронический склероз...но до тебя тупой дуры так и не дойдет, что ТВОЯ половая жизнь под мостами здесь НИКОМУ не интересна....
е
Елена, шо ж твои америкосы так трусятся? они ж их сами воспитывали, кормили, вооружали??? Елена, ау - твоя Америка спонсор терроризма! и ты этим гордишься, дура тупая????
е
свидомые у вас как с логикой?))) это же "самый грязный и вонючий газ агрессора" и вы готовы его пропускать через свою чистую трубу?))) или деньги как обычно не пахнут?))
е
ага, твой брат по разуму))) такой же ибанутый и тупой...