Україні потрібні не "інвестняні", а захист власності від рейдерів - експерти
Экономикаnews.finance.ua03 июня 2020

Україні потрібні не "інвестняні", а захист власності від рейдерів - експерти

Україна на рівні держави не захищає право власності. Більше того, частим явищем є участь державних функціонерів у схемах рейдерства. Про це заявляють експерти.

За словами колишнього законодавця і політика Юрія Кармазіна, в Україні є низка судових справ, в яких інвестори намагаються повернути незаконно відібране майно. І говорити про поліпшення інвестиційного клімату та впровадження “інвестиційних нянь” в таких умовах – зарано. Ніхто не ризикне вкласти кошти в країну, де на рівні держави можуть “рейдернути” майно, каже він.

“Проблема відсутності захисту права власності – це український біль. Я вже мовчу про іноземців, подивіться, що відбувається з майном українців, що незаконно відбирається, під кришуванням правоохоронних органів.

Так про які “інвестиційні няні” ми говоримо? Кого вони будуть підтримувати і кому допомагати – тих, кого держава не може і не хоче захищати? Давайте спочатку наведемо лад із захистом права власності, а потім будемо запрошувати “інвестиційних нянь”, – сказав Кармазін.

Думку фахівця розділяє юрист Ростислав Кравець. Свавілля на ринку і критичне погіршення ситуації породили державні реєстратори, пояснює він.

Спеціаліст допускає, що рейдерство прав власності відбувається за мовчазної згоди держави.

“Пасивність держави у цьому питанні я пов’язую з тим, що, ймовірно, перші особи держави беруть у цьому участь, і мають з цього певний зиск. Тому навести порядок з реєстрами не є великою проблемою. Їхню діяльність запросто можна зробити прозорою”, – додав він.

Через недолугу політику держави страждають не тільки іноземці, а й українці, каже Кравець.

“Згадайте, до чого призвели дії реєстраторів – тисячі українців залишилися без прав на свої квартири. І держава не робить жодних кроків для захисту права власності своїх громадян. Не кажучи вже про міжнародних інвесторів”, – зазначає він.

Нагадаємо, Верховний суд України вивчає “унікальний” випадок порушення прав інвестора. У 2012 році компанія “Рантьє плюс” придбала будівлю (БЦ) в центрі столиці, по вул. Рильського, 6 (Софійська площа). Нічого не віщувало біди, але в 2019 році компанія випадково дізналася, що вже не є її власником.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
гость
А хиба Слава, цэ исконно Украинскэ им"я?
гость
О, четвертая реплика... Однако!
гость
Реальность бога - это потрясающе... хохочу...
Сергій
1) 19-25 це, цілком можливо, тиждень з п'ятниці по четвер, отже, аж ніяк не свідоцтво того, що це фейк! 2) Ну і головне : якщо це фейк, то звідки взялися відповідь на нього.? http://www.personal-plus.net/143/187.html Щотижневик «Персонал плюс» № 44 (143) 2-8 листопада 2005 року. Як бачимо, тут тиждень теж починається із середи по вівторок. У кожного щотижневика свій тиждень. А щодо нумерації, то 141 - це номер не той, що тижні рахує. Так, дійсно, у Змі наразі пишуть, що Турчинов намагається зачистити інформаційний простір від компромктуючої його статті, але навряд чи це йому вдасться, особливо, з огляду на відповідь Сергія Плачинди.
Елена
А ШварцеНеггер кто? Черный негр из Австрии перекрасившийся в белого?ха.
Гость
А "Турчинов-изверг и Порошенко-изверг, они оба убийцы детей и мирного населения Донбасса... отчего эти негодяи не в тюрьме? ... а "полиция не реагирует на публичный призыв к убийству людей по национальному признаку. ... ч. 2 ст. 129 УК Украины (угроза убийством, совершенная членом организованной группы) или хотя бы ст. 295 УК Украины (призывы к совершению действий, угрожающих общественному порядку)".
Елена
Роджер ты дурак.какая связь?что за выводы, болезнь у тебя усугубляется,ха.