Україні вистачить своєї картоплі, щоб наситити внутрішній ринок - прогноз
Экономикаwww.unian.ua10 ноября 2020

Україні вистачить своєї картоплі, щоб наситити внутрішній ринок - прогноз

Експерти EastFruit прогнозують, що Україна не буде масово імпортувати російську і білоруську картоплю, як це було минулого року. Урожай картоплі в Україні в поточному сезоні істотно перевищить торішній рівень і цілком задовольнить потреби внутрішнього ринку.

Про це повідомляють аналітики EastFruit.

Відзначається, що попри великі очікування російських та білоруських експортерів заробити на продажу продукції в Україну, торішня ситуація з масовим імпортом картоплі з цих країн, швидше за все, не повториться.

"Валовий збір картоплі істотно перевищить рівень минулого сезону. Таким чином, Україна цілком зможе задовольнити потреби внутрішнього ринку у "другому хлібі", як це було завжди, за винятком сезону 2019/20, коли країна вперше в історії імпортувала істотні обсяги картоплі", - йдеться в повідомленні.

Згідно з повідомленням, в минулому сезоні в Україні був зібраний один з найнижчих за всю історію незалежності урожай картоплі через несприятливі погодні умови. В результаті ціни на українську картоплю були рекордно високими, від чого виграли зовнішні постачальники – Росія і Білорусь, де урожай картоплі виявився високим, а ціни – навпаки, рекордно низькими. За минулий сезон Україна закупила у цих країн близько 500 тис.тонн картоплі.

Аналітики відзначають, що в поточному сезоні ціни на картоплю поступово знижувалися і на даний момент цей продукт коштує мінімум на 30% менше, ніж роком раніше.

Хронологія подій

Українські картоплярі в серпні-вересні 2020 року відставали від нормальних темпів збирання картоплі через посушливу погоду. На думку експертів, це могло спровокувати зростання імпорту картоплі у 2020 році.

На початку листопада 2020 року в Україні спостерігався значне зростання цін на картоплю.

Україна у 2019 році збільшила імпорт картоплі, переважно з Росії, в 43 рази – до рекордних 250 тисяч тонн, при власному врожаї у 20,3 мільйона тонн.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Елена
Диалог может вестись с равнозначными и по силе партнёрами ,иначе диалога не будет,сильные всегда навязывали свою волю слабым,так было всегда,есть и будет.А Украина будет европейской державой,а Роджер никогда не сказал плохого слова о российских олигархах,мало того,он хочет чтобы их ине трогли, мерзавец.
е
хм... Елена №2... мысли читать это не ко мне, а к экстрасенсам... Так вот этой самой "беллетристикой" занимается как раз твоя любимая Елена, которую ты так рьяно защищаешь... И кстати на счет тупизны, что-то Елене ты такого не пишешь, Елена №2)))
Елена
В данном случае не жевать капусту,а её загребать.
Елена
Роджер до сих пор не понял,что я с подколкой про них это написала,ху...ли,нет у козлоослика ума,считай калекаха.Украина обязательно будет богатой и счастливой.А Роджер мерзавец.
Вера
...еще в1799году....А.А. Безбородко - канцлер Российской империи -сказал: «Не знаю, как будет при вас, молодых, но при нас ни одна пушка в Европе не могла выстрелить без нашего разрешения»...О...
Вера
Ууууу...еще....
Вера
если Елена ...Это писала...да пусть еще кто-то...прослеживается "след" издевки над тем...кому Эти комменты посвящены...Мне б стыдно было их...сохранять и "выбрасывать" свою дур...тупость...на всеобщее обозрение...Воот...