Українські аграрії міняють кукурудзу і соняшник на сою
Экономикаnews.finance.ua28 марта 2015

Українські аграрії міняють кукурудзу і соняшник на сою

Аби більше виграти на світових цінах, українські аграрії цього року будуть активніше сіяти вигідніші культури. Відмінна риса нинішнього маркетингового року – підвищення привабливості експорту сої та ріпаку, повідомив фахівець відділу агропромислового комплексу ДП «Держзовнішінформ» Євген Томашевський.

Наприклад, ріпак минулого року забезпечив зростання валютної виручки на 51% (порівняно з 2013 р) – до $1,2 млрд. А традиційний продукт українського експорту – соняшникова олія – показав скромний приріст виручки в 8% (до $3,5 млрд) при збільшенні фізичного обсягу вивезення продукту до рекордних 4,3 млн т. (зростання на 35%).

Збільшенню експорту соєвих бобів в цьому сезоні сприяв рекордно високий урожай. За оцінками ІА «АПК-Інформ», він склав 3,8 млн т, перевищивши показник 2013 року майже на 41%. Цього вдалося досягти, перш за все, за рахунок розширення посівних площ до 1,8 млн. га (1,4 млн. га в 2013/14 МР), а також завдяки зростанню врожайності, яка в середньому по країні склала 22 ц/га – на 5,2% вище показника минулого сезону.

Досить імовірно, що аграрії, раді торішнім успіхам, вирішать продовжити розширення посівних площ під соєю та ріпаком. «Проте, продажі ріпаку зазнають сильних коливань і не демонструють стабільного зростання, – уточнив Євген Томашевський.

А ось соя, на відміну від ріпаку, демонструє стабільне зростання продажів з року в рік. Її поставки на зовнішні ринки зросли з 500 тис. т. В 2010 р. до майже 1,7 млн т. у 2014-му. Причому загальна вартість експорту сої в минулому році склала $703 млн.

«Що стосується соняшнику, можна сказати, що посівні площі можуть знизитися, але вони будуть віддані під сою, оскільки виробництво сої має велику рентабельність, ніж виробництво соняшнику», – пояснив Євген Томашевський.

Цей прогноз вже підтверджується. Наприклад, нещодавно агропромислова група «Агротрейд» завила про плани в 2015 р. скоротити посіви кукурудзи на 50% на користь сої та соняшнику. «В Україні кукурудза вже другий рік поспіль перебуває на межі рентабельності. Сьогодні тренд на аграрному ринку – соняшник і соя», – йдеться в повідомленні «Агротрейду».

Цього року, як прогнозує Євген Томашевський, продаж сої за кордон перевищить 2,3 млн т, що з урахуванням поточних цін на цю культуру (близько 10 000 грн/т. або $430/т.) дасть $1 млр. загальної виручки.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Табан
А Вовка на себя не похож! Свидомые его подменили на двойника Лжевовку!
Весёлый Роджер
Дзякую тоби добрий та вельможний пан за наводку! У майбутньому ты прав! "Наловил в Донце я раков, в рожу Шмуле и по сраке!" - ТАкъ? Занятно, надо запомнить!
УВАЖЬ еЛЕНУ
Уважь ,,елену,, - говори на мове - ,,срака,, ! Она сразу к тебе подобреет!
Весёлый Роджер
Смело, я бы сказал, где-то затейливо и конечно же безупречно верно. Ну почти, как у Шмули грязнули, засунуть вилку в …у и поскакать с ней оголённой, не вилкой, у Эуропу, ну называть это место нельзя, хунта запретила, скажем так, засунуть вилку в то место, где у ПРОСТОГО щирого народа находятся мозги. Ну да, а как же…, иначе бы этот народ, не избрал бы себе такую владу!
Весёлый Роджер
Пошёл ты на фуй дуполиз ТУПОЙ! Сразу видно что ты мудак и по жизни и в компутере! Здесь на странице всего ПЯТЬ ЖОП!!! Таки "моя" всего ОДНА!!! Пример приведи киздабол ты продажный, дэ это? "якось у тебя через каждые три слова жопа проскакивает..." - що опять слился тварь брехливая. Какой же ты мудак пердун отсталый - нажимаешь и держишь CTRL далее жмешь F - там в открывшемся окошке пишешь - жоп, далее жмёшь Enter. Система сама тебе напишет скики на этой странице твоих коханих жоп! Ты всосал обормот?
Либеральный эксперт
Лучшие умы человечества пришли к высновку, что держава в смартфоне победит голод, холод, коммунистов, жидов и нацизм! Легко!
Йод
Дык воно и не сбежит .