Экономикаagronews.uaApr 5

Українські фермери починають вирощувати найдорожчу у світі ягоду

nk_hauz/-mxotu3nyl3agk3ei_wh.jpg

Чорниця, або садова лохина – це найдорожча в світі ягода. Часто її називають “чорною ікрою серед ягід”. Серед безлічі чеснот, чи не найголовнішою є те, що навіть після обробки ця ягода лишається не менш корисною.

Окрім того, що лохина дуже корисна для організму, вона ще й дає гарні прибутки для фермерів. Принаймні так стверджує Тургай Бейхан – фермер із Тиврівського району, який поміж інших с/г культур, уже понад 5 років вирощує лохину.

Нині площа плантацій під цією культурою становить понад 17 гектарів. Сам Тургай стверджує, що хотів би мати в чотири рази більше лохини – до 70 гектарів, проте такі амбітні плани стримує брак води для зрошення, а також відсутність власної землі, котру поки що доводиться орендувати.

За словами керівника господарства вирощений врожай лохини користується відмінним збутом. Головне – забезпечити своєчасне збирання та постачання ягід. З цією метою тут збудували спеціальне сховище на 120 тон одночасного зберігання ягід.

Так чи інакше, Тургай Бейхан вбачає хорошу перспективу як у вирощуванні лохини, так і інших ягідних культур. На його думку, цей напрямок може бути як чудовим доповненням до основного бізнесу, так і цілком самостійним.