Українські ґрунти втрачають родючість?

14.01.2019 22:27 vkursi.te.ua
За останні 20 років середній вміст гумусу в українських ґрунтах знизився із 3,5 до 3%.
Про це повідомив Олександр Іващенко – головний науковий співробітник Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України, передає «Агробізнес сьогодні».

«Сьогодні втратили господаря лісозахисні смуги на полях, і внаслідок подорожчання природного газу вони інтенсивно вирубуються населенням на дрова. Внаслідок цього наші поля втрачають захист від вітрів, а ґрунти – від ерозії», – зауважив науковець.Він додав, що дедалі більше аграріїв у гонитві за прибутками забувають про сівозміни, сіють лише високомаржинальні культури – соняшник «із краю до краю», ріпак і сою. При цьому часто порушую­ться всі агрономічні закони.

Експерт вважає, що в Україні слід запровадити державний контроль за власником землі, як це робиться у країнах Євросоюзу.

«Наприклад, у Німеччині державний інспектор може відвідати будь-яку земельну ділянку з перевіркою та, виявивши порушення правил її експлуатації, видати власнику припис щодо їх усунення. Якщо ж землевласник не реагує на припис, інспектор може подати до суду, і тоді вже ця інстанція може прийняти рішення про заборону землевласникові обробляти його власну ділянку», – розповів Олександр Іващенко.

Комментарии

ua гость, 15.01.2019 06:26

А учитывая живфермы в сёлах при УССР, которые давали навоз...

us Гость, 14.01.2019 22:51

В целом - да, только вот, плодородие почвы измеряется не в процентном содержании гумуса, а таким показателем, как "банитет"!

Добавить комментарий